İstemsiz Duygular

Bazen duygularımızı kontrol edemeyiz, onları yönlendiremeyiz. İşte bunlar istemsizce oluşur, aniden, fark ettirmeden. Hepimiz biliyoruz ki bu bizim elimizde değildir çünkü kalbimiz neyi seçerse ona yöneliriz, bazen mantığımızı ve aklımızı dinlemeyiz. Yalnızca vicdanımıza uyarız. O ne derse yaparız. Bu yüzden bu konu hakkında kimseye suçlamayın. Haksız duruma düşersiniz.

Bu duygulara örnek vermemi isterseniz aklıma ilk gelenlerden biri öfke ve kin olur. İnsan bazen birineöfke ile ilgili görsel sonucu gerçekten sinir olur ve içinden ona karşı kötü duygular beslemeye başlar. Bunun yanlış olduğunu düşünebilirsiniz ama hemen hemen her insanın başına gelmiştir bu olay. Arkadaşınızla kavga etmişsinizdir ya da minik bir tartışma olmuştur aranızda. Öfkelenirsiniz. Bırakın kalbiniz ne istiyorsa onu yapsın. Kızın bağırın ama abartmayın, insanlara hakaret etmeyin ya da derin yaralar açmayın kalplerinde.

Hüzün bazı insanların gerçekten de tatması gereken bir duygudur. Bazıları ise hüznü sever. Ben onlardan İlgili resimbiriyim, insanın bazen içini boşaltmaya ihtiyacı oluyor. Özellikle de günümüzde. Hüzünlü olduğum zamanlar insanlar sürekli ne oldu, kim ne yaptı, neden üzgünsün gibi sorular sorarlar ama bazen bu soruların cevabı olmaz. İstemsiz bir şekilde hüzünleniriz.

 

Her insanın başına gelmeyen bir duyguyu daha anlatmak istiyorum. Hepimizin etkilendiği, yaşasak da yaşamasak da. Aşk.

Bu konuyu bazıları sevmez bazıları ise dinlemeye dünden hazırdır. Ama bu duyguyu yaşayanlar bilir istemsiz olsa da duyguların baş tacı olduğunu. Aşk ergenlikteki bir insanın şu çok yakışıklı, ne kadar da güzel, ben bu çocuktan hoşlanıyorum demesiyle olacak bir iş değildir. Çünkü onların çoğu geçici heveslere dönüşür. Hakiki aşk çiçeği açtığında ise ebediyen solmaz. Hasret, aşk ve üzüntü birbirleriyle bağlantılı duygulardır. İnsan sevmeyi göze aldıysa diğer ikisini de göze almış demektir.

Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden..Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem..(Özdemir Asaf)*

Kelebek gibidir aşk. Peşinden koştukça senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, Belki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna konar.*

hüzün kapak fotoğrafları ile ilgili görsel sonucuİlgili resimİlgili resim

Gözlerim seni görmedikçe bakmaya ne hakkı var,

Kalbim senin olmadıktan sonra atmaya ne hakkı var,

Sen beni sevmedikçe yaşamaya ne hakkım var?!

 

 

 

 

Kaynak:Aşk Sözleri, Aşk Sözleri 2017, Aşk Mesajları
http://www.neguzelsozler.com/guzel-sozler/ask-sozleri.html

(Visited 317 times, 1 visits today)