İsteyin İnanın Başarın

Neden bir insan mutluyken diğeri mutsuzdur? Neden bir insan hayatında başarılı ve iyi bir yerdeyken diğeri sefil durumdadır? Neden bir insan çaresi olmayan bir hastalıktan kurtulurken diğeri başaramaz? Neden bir insan işinde veya mesleğinde en iyisiyken diğeri bir başarı elde edememekten didinip durur? Neden iyi kalpli, hoşgörülü insanlar bedenleri içinde acı çekerken ahlaksızlar refah ve sağlık içinde yaşar? Bilinçli ve bilinçaltı zihninizde bu soruların yanıtı var mıdır? Evet.

Mucizeler, istemeyi bildiğinizde gerçekleşir. İstemek, zihnin bilinçli ve bilinçaltı seviyelerinin bir amaç uğruna birleşip uyumla hareket etmesidir.  Eğer içinizdeki sonsuz güce ulaşmayı öğrenip başarırsanız hayatınızda istediğiniz her şeyi elde etmeniz kolay olacaktır. Daha mutlu, kusursuz, zengin bir hayat istiyorsunuz. Bu gücü kullandığınızda hayatınızdaki engellerin bir bir kalktığını ,iş veya okulla ilgili problemlerinizin sona erdiğini, insanlarla olan ilişkilerinizin düzeldiğini ve uyumlu hale geldiğinizi göreceksiniz.

Herkes ister fakat etkili bir şekilde istemeyi biliyor musunuz?  Günlük olarak bir dilekte, istekte bulunmayalı ne kadar zaman oldu?  Bir durumda, bir tehlike veya  anlık, hastalıkta ve ölüm riski belirdiğinde, dualar içimizden adeta su gibi akar.  Her gün telefonunuza bakmanız  yeter.  Dünyada hatta daha basitinden ülkenizde insanların;  tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanmış olan bir çocuk, deprem altında kalan insanlar, ülkeler arası barış için dua ettiklerini görürüz.  Dua etmek, yürekten istemek gerçekten de hazır olan sizi kurtaran bir yardımcı gibidir.  Ama bunun hayatınızın vazgeçilmez ve kalıcı bir kısmında olması için neden zorluklarla yaşamayı bekliyorsunuz?

Elimizin altında sonsuz zenginlikler var. Bunları elde etmek için yapmanız gereken tek şey, zihin çakranızı bir diğer deyişle gözlerinizi açmak ve içinizdeki gücün farkına varmaktır. Birçok kişi potansiyelini yeterince ortaya koyamaz, çünkü içindeki mucizevi gücün varlığından birhaberdir. Oysa insan istediği her şeyi çekip alabilecek güce sahiptir. İki tür insan vardır. İçindeki gücün farkında olanlar özgüven ve inançla doludur. Başarmak ve kazanmak için dünyaya gelmiş olduklarını bilirler. Diğerleri bunun farkında olmayıp içleri korku ve endişe doludur.

Pek çok insanın düşündüğü; Bir kişinin isteklerinin, arzularının gerçekleşmesini sağlayan şeyin inandıkları şey olmasıdır. Fakat bu doğru değildir. İstekler, bireyin bilinçaltı zihninde bu isteğe, düşünceye verdiği tepkiyle karşılık bulur.  Bu inanç kuralı, dünyanın tüm dinlerinde var olan gizli bir temel maddedir. Putperestler, Budistler, Hıristiyanlar, Müslümanlar ve Yahudiler, inançlarındaki büyük farklılıklara rağmen dualarına bir karşılık alırlar.  Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?  Bunun sebebi onların mezhepleri, dinleri, ettikleri dualar, yaptıkları ayin veya törenler, sihirli sözler, adadıkları kurbanlar da sundukları değil, sadece yürekten istedikleri şey her neyse ona inanmaları ve bunu zihinsel olarak elde etme fikrini kabul etmeleri ve almaya hazır olmalarıdır.  Hayatın yasası inanç yasasıdır. İsteyin, inanın ve başarın.

 

(Visited 53 times, 1 visits today)