İyi Bir Dünya Lideri

Öncellikle bir dünya lideri vizyonlu,inançlı ,kararlı, tutarlı ve ve adaletli olmalıdır.Ama maalesef ki şu anki dünya liderleri bu özellikleri taşımamaktadır.

İyi bir dünya lideri dünyaya barış ve huzur getirmek ile yükümlüdür ve dünyaya destek olmalıdırlar.Ve bu dünya liderleri tüm ülkelerde ki cumhurbaşkanlarından olmak zorunda olmamalıdır çünkü bazı insanlar bazı cumhurbaşkanlarından daha otoriter ve optimistic olabiliyorlar.Bu yüzden dolayı dünya liderleri cumhurbaşkanları dışında insanlardan seçilebilmeliler.

Eğer ben bir dünya lideri olsaydım,tek amacım dünyada huzur sağlamak olurdu.Ve su an dünyadaki çoğu dünayada huzur istiyorlar ve ben dünya lideri olsam  savaş açmaay çalışan ülkere büyük yaptırımlar uygulatırdım.

Bu yazıda, birçok liderin nasıl seçildiğine, nelerin sizi iyi bir lider yaptığına ve liderlik yeteneklerinizi nasıl geliştireceğinize dikkat çekmek istiyorum.Derinlere inmeden önce, çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum;Liderliğin, işteki pozisyonunuzla hiçbir ilgisi yoktur.Sadece üst düzey yönetici olmak, sizi lider yapmaz.Liderliğin, hiyerarşideki yerinizle ilgisi yoktur. Liderler organizasyon içinde her yerde, her seviyede olabilirler.Aynı zamanda, takımın müdürü olmanız sizi bir lider yapmaz. Birçok insan yönetimi liderlikle karıştırmaktadır. Ancak birbirinden farklıdırlar.

Bir takımı yönetmek işe alma, işten çıkarma, planlama, ölçme gibi işler ile ilgilidir. Liderlik ise tamamen insanlarla ilgilidir.

İyi bir lider olmanın anahtar noktası insanlarla nasıl başa çıkacağını anlamaktır.

İnsanlara liderlik etmek tamamen onları nasıl motive ettiğinize, nasıl harekete geçirdiğinize nasıl empati kurup onlara ilgi gösterdiğinize bağlıdır. Çalışanlarınızı dinleyerek onların daha iyiye gitmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca bu araştırmalarla desteklenmiştir., duygusal olarak zeki liderlerin, çalışanlarla daha iyi bağ kurduğunu göstermiştir.

(Visited 41 times, 1 visits today)