İYİ BİR YAZ TATİLİ

Gümüldür
Karşıyaka

Ben bu yaz tatilinde 3 ayrı yerde tatil yapma şansı buldum. Bunlardan ilki Alanyaydı. Ramazan bayramı tatilinde ailecek Antalyanın bir ilçesi olan alanyada alara park otele gittik. Otele bizimle babaannemler de geldi. Böylece hem tatil yaptık, hem de onlarla bayramlaştık. Orada Her gün 2 kere denize gittik. Havası tam da uygundu. Sonra da evimize döndük.
İkinci olarak ben tek başıma izmirin karşıyaka ilçesinde oturan dedemlerin yanına gittim. Orada 10 gün kaldım. Dedemlerle her gün gezmeye gittik. Tramvaya,vapura bindim. Vapurda martılara simit attım. İşkembe çorbası, midye, boyoz gibi değişik şeyler yedim. Tatil çok güzeldi ama kardeşimi çok özledim…
Üçüncü ve son olarak ailecek İzmirin gümüldür ilçesinde yaşayan büyükannemin yazlığına gittik. Anneannem ve dedem de oradaydı. Orda denize girdik ama suyu fazla soğuktu. Kardeşimle ben büyük şişme havuzda daha çok vakit geçirdik. Hava aşırı sıcak değildi. Akşamları yakındaki parka gidiyorduk, trambolinde zıplayıp, dondurma yiyorduk.
Tatili bitirip eve döndüğümüzde muhteşem bir yaz tatili geçirdiğimizi düşünüp oh dedik… Bu güzel yerleri herkese gitmeleri için tavsiye ederim.

(Visited 141 times, 1 visits today)