İyi Ki Doğdun

Nasılsın? , Aramız nasıl? , Çok mu yaşlanmışım? , Kendi annem gibi botoks dertlerine düşmeye mi başladım yoksa? Aslında bu mektubu yazmak bana o kadar saçma geliyor ki. Çünkü cevabın olmak isterken, aslında asıl cevap arayan ben olacağım sanki. Adını ne? Evet şu an aklımda bir isim var tabiki de ama söyleyemem. 4 yaşımdan beri bu isme hayran kalmıştım. O zamana kadar değişeceğini de pek düşünmüyorum fakat ismin o değilse de sadece ben bilmek isterim. Bu da kendimle aramda küçük bir sır olarak kalsın isterim. Umarım bu duygulu ve nostaljik mektubu kaldırabiliyorsundur. Annem bana senin yaşında elime böyle bir mektup tutuştursa dalga geçecek bin bir şey bulurdum. Umarım sen de aynı şeyi yapmıyorsundur.

Bugün ilk defa beraber yaratacağımız bir sürü güzel bizi bekleyen anıları barındıran evin kapısından içeri beraber adım attık. Seni ilk gördüğüm günü unutmuyorum. Bankta oyuncak bebeklerinle oynuyordun. Sonra bana o muhteşem hayalperest gözlerle baktın. O an anladım. Kan bağım olmayan öbür yarımı bulmuştum. İyi bir anne olabildim mi peki sana? Olamadıysam da, bu mektup sadece senin mektubun değil, benim için de hatırlatıcı bir mektup olur. Sadece şunu bilmeni istiyorum ki, sen de herkes gibi bir bireysin. Ve ben senin yaratacağın tecrübelere engel olacak kişi olmak istemiyorum. Çünkü bu benim görevim değil. Benim görevim, senin bana ihtiyacın olduğun vakit sana her türlü destekte bulunmak olur.  Senin de benim kendi anneme yaptığım gibi benden gizli birçok şey yapacağının farkındayım. Ve her seferinde bunu düşündüğümde tüylerim ürperiyor. Bana her şeyi anlatmanı ne kadar istesem de bunun gerçekleşmeyeceğinin  farkındayım. Ama benimle çoğu şeyi paylaşmanı o kadar çok isterim ki. Çünkü senin mutluluğunu senin hüzününü  seninle beraber tatmayı çok isterim. Beni sadece bir anne değil, en yakın arkadaşın olarak görmeni de isterim. Seni hiçbir şekilde verdiğin kararlardan dolayı yargılamayacağımı bilmeni isterim. Hayatımda şu an pek çok şeyden emin olmasam da kesinlikle emin olduğum tek bir şey var. Her zaman senin yanında olacağım. Her türlü derdini dinlemeye de hazır olacağım. Umarım sana bunu yeterince hissettirebilmişimdir. Yeni şeyler denemekten sakın çekinme. Ama deneyeceğin şeyin farkında ol. Bu konu da sana güveniyorum.

Bugün 15 yaşına girdin. Ve senin annen olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Umarım bu doğum günün senin için çok güzel geçiyordur. Bu mektubu sana bu yaşında vermemin elbet özel bir nedeni var. Eğer sana bu mektubu daha önce verseydim, hayatında sadece anlık bir öenm farz edecekti ve hayatında bir yer sahibi olmakta zorlanacaktı. Ama artık hayatında gerçekten bir yer sahibi olacağını düşünüyorum. Hayat çok zor ve kısa bir şey. Ve onu en iyi şekilde geçirebilmenin yolu onu doyasıya yaşamak. Seni bu hayatta ne mutlu ediyorsa, onları eksik etmeden yaşamak. En küçük şeyden zevk almaktan çekinmemek. Demeye çalıştığım şu ki, hayatının senin elinde ve her şey seninle başlıyor. Bunu unutmadan yaşa bu hayatı. Seni çok seviyorum. İyi ki varsın.

 

(Visited 26 times, 1 visits today)