İyi ki Doğdunuz

Dünya üzerindeki maddi olarak yüksek varlıklı kişiler masum dilenciler kılıklılar, kurnaz dolandırıcılar, insanları sömürmekten bıkmadan, borçlara faiz koyup verdikleri paranın dört katını alıp insanları binlerce zorluklar içinde bıraktıktan sonra karlarının yüzde sıfır virgül beşini hayır kurullarına bağışlayan iyi insanlar, yufka yürekliler olmasa biz ne yapardık bilmem. İşte o zaman her şey daha kötüye giderdi.

Yöneticiler, patronlar dikkatli bir şekilde bölgeye yeni taşınanları ve mültecileri araştırıp sadece karın tokluğuna iş vermese biz ne yapardık. Millet herhalde açlık ve işsizlikle boğuşurdu. Bu yufka yürekli insanlar olmasa biz ne durumlara düşerdik kim bilir. İşte o zaman her şey daha kötüye giderdi.

Çocukları ve kendi ülkesin çok seven insanlar yirmi çocuğu sakat bıraktıktan sonra kesinlikle çocukları kendi istekleriyle çalıştırmasa biz ne yapardık. İşte o zaman her şey kötüye giderdi.

Hakimler suçluların ailelerinden gelen bağış paralarını kabul etse ve kendini darp edilmekten kurtarsa fakat belki birini ölümüne sebep olmasa kim bilir ne olurdu. İşte o zaman her şey kötüye giderdi.

Ülkenin başındakiler kendileri rahat refah içinde yaşasın diye verilen vergiler doğru yollar için ülkenin iyliği için kullanılsa kim bilir ne tür felaketler yaşanırdı da şehirler ilçeler harap olurdu. Bu halkın parasını doğru şeyler için harcayanlar olmasa işte o zaman her şey daha kötüye giderdi.

Nüfus yoğunluğu zaten düşük olan ülkelerin yöneticileri birazcık daha toprak için savaşlar açmasa milyonlarca insanın ölümüne yol açmasa acaba geceleri rahat uyuyabilir miydiler? Bu iyilik dolu insanlar olmasa ne yapardık. İşte o zaman her şey daha kötüye giderdi.

Milleti köleleştirerek eğitip ardından onları birer zombi gibi yaşamasını sağladığınız için teşekkürler. Onlar mutlu çünkü  hiçbir şeyi anlamıyorlar bilgi sorumluluk demektir. Siz milleti sorumluluk almaya zorlamadığınız için çok teşekkürler sizler olmasa işte o zaman her şey daha kötüye giderdi.

Ünlülerin özel hayatını basına sızdırıp bu önemli bilgileri tüm toplumun öğrenmesini sağladığınız içi size müteşekkiriz özel yaşamları yıkılan bazı kimseler de size minnet doludur. Sizin gibiler olmasa kim bilir ne yapardık.

bütün bu türden dünyanın huzur içinde kalmasını sağlayanlar size ne kadar borçluyuz bi bilseniz göz yaşlarınıza hakim olamazdınız. Umarım ki yaptığınız her iyiliğin onlarca katı size geri döner. Umarım yaptığınız bütün bu iyilikler bütün ailenizin de başına gelir sizin gibiler olduğu için dünya mutlu. Asla bir şeyi unutmayın kötü insanlar size her zaman lanet okuyacak bu canilerin duaları umalım ki tanrıya ulaşmaz, umalım ki dualarım tanrıya ulaşmasın.

(Visited 59 times, 1 visits today)