İzlemeden Ölmemeniz Gereken 3 Komedi Filmi

Merhaba. Bu yazımda, izlemeden ölmemeniz gerek üç tane komedi filmini bir araya derlemek istedim. Bu filmler sinema dünyasında Baba ya da Esaretin Bedeli kadar yankı yaratmasa da komedi dalında önemli yerlere sahip olduğunu düşünüyorum.

Dikkat: Bu filmler 15 yaşın altındaki izleyici kitlesi için uygun değildir.

1. The Interview

o-the-interview-trailer-facebook

Baş rollerinde James Franco ve Seth Rogen’ın yer aldığı The Interview (Diktatörle Görüşme), komedi türünden hoşlanan sinema tutkunları için birebir. Film, televizyon dünyasının en popüler sohbet programının sunucusu Dave Skylark ve programın yapımcısı, aynı zamanda Skylark’ın en yakın arkadaşı olan Aaron Rapaport’ın, CIA tarafından Kuzey Kore lideri Kim Jong-un‘u bir röportaj yapmak bahanesiyle suikaste uğratmaya çalışmasını konu alıyor. Çeşitli aksaklılar sebebiyle başlarına gelmedik kalmayan ikilinin arasındaki sohbet ve filmde hakim olan espri anlayışı on numara.

2 adaylığı ve 1 ödülü bulunan film 1 saat 52 dakika sürüyor. Yapılan espriler sebebiyle 15 yaşın altındaki kitleye izlenmesi önerilmez.

2. This is the End

this-is-the-end-poster1-1

Yine Seth Rogen, yine saçmalık! This is the End (Buraya Kadar) filminin oyuncu kadrosundaki aktörlerin hepsi kendi kendini canlandırıyor. Rihanna ve Emma Watson gibi birçok yıldızı bünyesinde barındıran film, kıyamet sonrası 6 arkadaşın bir evde mahsur kalışını konu alıyor. Kısıtlı erzak ve aralarındaki güvensizlik sebebiyle başlarına gelmedik kalmayan grup, huzura kavuşabilmek için arkadaşlığın esaslarını öğrenmek zorunda kalıyor.

19 adaylığı ve 10 ödülü bulunan film 1 saat 47 dakika sürüyor. Yapılan espriler sebebiyle 15 yaşın altındaki kitleye izlenmesi önerilmez.

3. Pineapple Express

pineappleexpress1080

Baş rollerinde Seth Rogen, James Franco ve Danny McBride’ın bulunduğu Pineapple Express (Üşütük Kafalar), uyuşturucu bağımlılığını ve kaçakçılığını komik bir şekilde anlatan bir başka komedi filmi. Dale Denton (Seth Rogen), bir uyuşturucu bağımlısıdır ve arkadaşı Saul Silver’dan (James Franco) devamlı yeni mallar edinmektedir. Saul, oldukça nadir, Pineapple Express adında çok özel bir mal getirtir ve arkadaşına satar. Arabasıyla bir köşeye park eden Dale, yanında durduğu evin içindeki bir cinayete tanık olur ve o korkuyla soluğu bir kez daha arkadaşının evinde alır ve olayı izah eder. Dale’in tanıklık ettiği bu cinayet, ikiliye muazzam bir maceraya sürükleyecektir.

1 Altın Küre (Golden Globe), 13 adaylığı ve 2 de ödülü bulunan film 1 saat 51 dakika sürüyor. Yapılan espriler, filmde hakim olan davranışlar ve içerik sebebiyle 15 yaşın altındaki kitleye izlenmesi önerilmez.

(Visited 121 times, 1 visits today)