İZMİR

Herkese merhaba, bugün sizlere bu yaz ve her yaz gittiğim şehir olan İzmir’i anlatmaya çalışacağım.

İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Türkiye’nin batısında, Ege Bölgesinde bulunur. İzmir, bir liman şehridir.

Şunu söylemeliyim ki İzmir’e giderseniz alışveriş merkezlerinde dolaşmanıza hiç gerek yoktur. Açık havada yapılabilecek etkinlikler sizin daha çok ilginizi çekebilir.

İzmir’in hem gündüz hem de gece manzarası gerçekten inanılmazdır. Bu manzaranın tadını çıkarmak için, isterseniz vapura binebilir isterseniz de deniz kenarında yürüyebilirsiniz.

İzmir’de bir yerden bir yere gitmek için sadece araba seçeneğiniz olmaz. Metro ve vapurla da istediğiniz her yere gidebilirsiniz.

İzmir’de bence sıkılmak mümkün değildir çünkü müzeler ve tarihi yerler açısından da oldukça zengin bir şehirdir. Görülmesi gereken yerler arasında Saat Kulesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Kemeraltı, Kordon Boyu, Tarihi Asansör ve İzmir Enternasyonal Fuarı bulunur. Denize girmek için ise Çeşme ve Karaburun en iyi mavi bayraklı plajların olduğu tatil beldeleridir.

Son olarak İzmir’e gittiğinizde boyoz, söğüş ve özellikle de İzmir bombası yemeden de gelmeyin! İzmir’deki bombanın tadı da bir başkadır!

(Visited 18 times, 1 visits today)