Aria Claros Beach&Spa Resort

İzmir’in İncisi Özdere

Merhaba! Bugün size benim her yıl gitmek için hayalini kurduğum Özdere’yi anlatacağım. Özdere İzmir’in Menderes ilçesine bağlı bir beldedir. Özdere benim için sıradan bir tatil yeri değil; çünkü orada sevdiğim birçok şey var. Sizin de seveceğiniz ve yapabileceğiniz birçok şey var. Mesela; güneşin eşsiz güzellikte batışını, renklerin cümbüşünü, Özdere akşamlarını doyarak yaşayabilirsiniz.
İ
ster sahiline aşık olun, ister ormanına, isterseniz dantel gibi koyları ile tertemiz pırıl pırıl denizine; ister su altı avcılığına ilgi duyun, ister kara avcılığına… Özdere’nin en çok sevilen özellikleri ise bence; denizi ile sahili, kumu ile güneşi, ormanı ile havası Özdere’yi yaşanılası ve görülesi bir yer yapar.

Şimdi size benim için Özdere’yi Özdere yapan birkaç yeri anlatmak istiyorum.

1.ÖZDERE’NİN LİMANI: Özdere’nin limanı aslına küçük bir yer, ama orada çalışan balıkçıların işlerini gördüğünü söyleyebilirim. Limanda bulunan teknelerin bazıları gezi tekneleri, bu gezi  teknelerini kullanan turistlerin de geziden memnun kaldıklarını söyleyebilirim. Limanda bulunan balık ekmek yapan, onun haricinde çay ve içecek servisi yapan (ama yiyeceklerden sadece balık ekmek) küçük bir yer. Eğer İzmir-Özdere’ye ve eğer Özdere’nin limanına gelirseniz kesinlikle buradaki balık ekmekten yemenizi tavsiye ederim.                           

2.SEVGİ PARKI:Sevgi Parkı Özdere’nin olmazsa olmazlarından biridir, çünkü; manzarası hayatınızdaki en güzel manzaralardan biridir,Sevgi Parkındaki içecek ve yiyecek servisi de çok güzeldir.

  

 Yukarıda görmüş olduğunuz 2 fotoğraf Sevgi Parkı’ndan çekilmiş olan manzara fotoğrafı.
 Yukarıda görmüş olduğunuz fotoğraf ise Sevgi Parkı’nın meşhur bir heykelidir.
3.ÖZKENT SİTESİ: Özkent benim çocukluğumun geçtiği site. Annannemlerin yazlıkları bu sitede. Denize çok yakın olan iki katlı bir yazlık. Buradaki evlerin mimari yapısı çok farklı. Evler resmen üçgen şeklinde.Bu sitenin komşuluk bağının bir çok sitenin komşuluk bağından daha güçlü olduğunu söyleyebilirim ve bu sitedeki insanların ne kadar değerli ve kıymetli insanlar olduğunu size anlatamam. Bizim evin hizzasında bulunan bir basketbol sahası var, bu sitedeki sahayı bilen çocuklar Özdere’nin güzel güneşi batmaya yakınken veya battıktan sonra buraya gelip akşam 10.00’a kadar veya 11.00’e kadar oyun oynarlar. Özdere bu kadar güzel ve eğlenceliyken oranın hayalini kurmamak mümkün değil. Eğer bir gün yolunuz İzmir’e düşerse Özdere’ye uğramayı unutmayın!
Fotoğraf Kaynağı:https://tr.foursquare.com/v/sevgi-park%C4%B1/4c532a3efd2ea593a1b80128/photos
Kaynak:http://www.ozdere.org/
(Visited 817 times, 1 visits today)