Kaan Müzede

Eğer bir müzede benim hayatım anlatılsaydı benim hayatımla ilgili sergilenmesini isteyeceklerim şunlardır:

1. Yazın Antalya’ya gitmiştik ve orada bir otelde kalmıştık. Bir gün denizde yüzerken ayağıma birşey battı. Sonra ben suyun altına daldım ve bunun ne olduğuna baktım. Baktığımda bunun bir diş olduğunu fark ettim. Sonra onu zor da olsa almayı başardım. Sonra o dişi inceledim ve bunun tarihin en büyük köpek balığı olan Megaladon’un dişi olduğunu da anladım.

2. Benim tasarladığım harika tahta evler var. Onları babam ve annemle yapmıştım. Onlar genellikle büyük evler, büyük kuleler veya AVM’ler olur. Onları yaparken hep altına desteklerle yaparım. Parçaları koyarken hep çok dikkatli olurum. Çünkü onları hızlı ve desteksiz yaparsam her an yıkılma ihtimali olabilir.

3. Ben babamla birlikte Clementoni (klementoni) robotu yapmıştım. Onun içinin çoğunu babam yapmıştı ama parçaları doğru yere ben yerleştirmiştim. Parçaları yerleştirirken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü eğer dikkatli olmazsak elektrik çarpabilir veya robot bozulabilir.

4. Sporları çok severim ama en sevdiğim iki tane spor var. O ikisi de futbol ve basketbol. Futbolu sevmemin nedeni: Bir gün arkadaşımın evinde bir futbolcunun gol sevincini gördüm ve çok güzel olduğunu fark ettim. Bu yüzden futbolu seviyorum. Basket oynarken abimi seyrettim. Bu yüzden de basketbolu seviyorum.

5. Akıl gerektiren şeylerde çok iyiyimdir. Örneğin matematikte çok iyi ve hızlıyım. Sudokuda en zor olanlar bana en kolaymış gibi gelir. Labirentte hep doğru yolu bulurum. Karışık şekilde verilmiş arabaları doğru yola hep zekamla ulaştırırım.

Yazar: Kaan Tekin

(Visited 28 times, 1 visits today)