Kaan’la Bir Gün

Merhaba benim adım Misket. Ben Kaan’ın kedisiyim. Daha bir yaşımı doldurmama rağmen ikinci evimdeyim. Benim kadar sevimli bir kediyi daha önceki sahiplerimin neden bıraktığını hala anlayamıyorum. Ama Kaan’la aynı evde yaşadığım için çok mutluyum, çünkü benimle çok fazla oynuyor.
Sabah daha ortalık aydınlanırken Kaan için yataktan kalkma saati geliyor. Elini yüzünü yıkayıp üstünü giyindikten sonra sabah sporu diye anlamadığım tuhaf hareketler yapıyor. Ama bu Kaan için önemliymiş, spor vücudunu zinde tutuyormuş, hem de Kaan spor yaparken uykusu açılıyormuş. Sonra kahvaltı saati geliyor. Evdekiler kahvaltı ederken benim mama kabıma da süt koyuyorlar. Ben sütü çok severim. Neden insanların kahvaltıda bu kadar yemek yediğini anlamıyorum. Demek ki çok büyük bir mideleri var, doldurmak için çok yemek yemeleri gerekiyor. Neyse ki Kaan çok fazla yemek yemeyi sevmiyor.
Kahvaltıdan sonra bilgisayarın başına geçiyor. O ekrana bakarken ben de onun odasında uyumaya çalışıyorum. Uykum sık sık bölünüyor. Çünkü Kaan dersteyken hiç tanımadığım sesler duyuyorum korkup bir anda uyanıyorum. Tabi bir de teneffüs saatleri var, onlar da olmasaydı sıkıntıdan patlardım.
Kaan’ın dersleri bitince çok seviniyorum. Nihayet artık sadece benimle ilgilenecek diye düşünüyorum. Birlikte televizyon seyrediyoruz, oyuncaklarımla oynuyoruz. Benim için günün en güzel zamanı, hiç bitmesin istiyorum. Sonra hep birlikte akşam yemeğini yiyoruz, tabii ben masada yemiyorum ama birlikte yemek bile çok güzel.
Yemekten sonra ben yine oynamak istiyorum ama maalesef Kaan’ın beni bırakıp ders çalışması ve ödev yapması gerekiyormuş. Ders çalışırken bazen hiç anlamadığım bir dilden de konuşuyor, çok zor şeyler öğreniyor galiba. Benim için yine bekleme zamanı, şu dersler bitse de biz yeniden oynamaya başlasak, bekle bekle çok sıkıldım.
Gece saat 10.00 Kaan için yatma vakti, ama benim uykum yok ki, ben onu beklerken gün içerisinde o kadar çok uyudum ki hiç uykum gelmiyor. Benim bu soruna bir çözüm bulmam gerek, geceleri çok sıkılıyorum.
İşte bir günümüz böyle geçiyor. Her gün birbirine benziyor gibi görünüyor, ama Kaan gibi bir sahibiniz varsa her an heyecanlı anlar yaşayabilirsiniz. Yarın ne maceralar yaşayacağız sabırsızlıkla bekliyorum.

(Visited 52 times, 1 visits today)