KAÇIŞ PLANI

Merhaba benim adım Mert , ama bana Atasözü diye seslenirler , çünkü her soruya atasözü ile cevap veririm. Benim bir de babam var , babam bir şeyler aramayı çok sever çokta meraklıdır , bu nedenle bana çok fazla soru sorar , ben de atasözü ile cevap veririm.Aramayı sevdiği için her gün aramaya  çıkarız.

Bir gün yine babamla bir şeyler aramaya  çıkmıştık , ormanda yürürken babam bir mağara gördü mağaradan kükreme sesleri geliyordu babam korktu ve ” Hızlıca gidip bakayım mı? ” diye sordu. Ben ise ” Acele işe şeytan karışır gitme.” dedim. Sonra babam ile beraber yavaşça mağaraya girdik sonra kocaman bir ayı  gördük babam ayının arkasından iple ayıyı yakaladı ve ” Bence onu buraya bağlayalım hem zarar vermez hem de yaşar, sonuçta o ayı , bağlayalım mı?” diye sordu ben de “Olmaz sonuçta can boğazdan gelir, onu bağlayıp işimizi yapıp ondan sonra onu çözelim.” dedim. Babam “Tamam ” dedi. Planı uyguladık ayıyı çözdük ama ayı bizi kovalamaya başladı, biz büyük bir sarkıtın arkasına saklandık sonra babam “Ne yapacağız?” dedi ben ise “Bu zehiri onun kafasına at, bayılacaktır.” dedim.Babam “Böyle mi atayım?” dedi.Ben ise “Nasıl atarsan ama bunu unutma ağanın gözü öküzü semiz eder.” dedim.

Babam zehiri attı ve ayı bayıldı biz yavaşça mağaradan çıkıp eve gittik.  Evde babama oradan gizlice aldığım mücevheri gösterdim babam çok sevindi.Böylece babam bir daha hiçbir şeyi merak etmedi.

 

(Visited 51 times, 1 visits today)