KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ

“ Kız çocuklarına yemek yapmayı, erkek çocuklarına araba kullanmayı öğrettik sonra da araba kullanamıyor diye kadınları, yemek yapamıyor diye erkekleri eleştirdik. Şikayetçi olmak istemiyorsak erkek ve kadınları eşit ve cinsiyet ayrımı yapmadan yetiştirelim. ”

Bu görüşe katılıyorum çünkü; belki erkeklere kadınlar gibi yemek yapmayı öğretmeyi deneseydik erkekler de  yemek konusunda daha yetenekli olabilirlerdi. Zaten şuan çok yetenekli erkek aşçılar var. Belki de erkeklere   ailesi tarafından araç sürmesi için gösterilen sabır ve teşvik kadınlara da gösterilseydi şu an kara yolunda daha çok kadın sürücü olduğu gibi uzun yol araçlarını kullanan daha çok kadın sürücü olurdu.

Kadın veya erkek hangi konuda daha yetenekli ve başarılı ise cinsiyet ayırımı yapmadan o konu üzerinde daha da çok çaba göstererek ve zaman harcayarak kendi yeteneklerine uygun olan işleri yapmalıdırlar.

Kısacası uzun yıllardan beri devam eden kadın erkek eşitliği tartışması bence gereksiz bir tartışma olup her cinsiyetin diğer cinsiyete üstünlük sağladığı bir çok durum vardır. Bu sebeple bence cinsiyet bakımından kimse kimseye üstün bir durumda değildir.

(Visited 31 times, 1 visits today)