KADINLARIMIZ

0

Merhaba, ben Gülcan, mart ayı yazımda sizlere ‘Bizim topraklarda önce kadınlar uyanır, sonra güneş doğar’ sözünün bana neler anlattığını sizinle paylaşmaya çalışacağım.
Ülkemizde kadınlar çok önemli. Kurtuluş savaşında bile savaş zamanı kadınlarımızın ne kadar önemli olduğu anlatılmıştır. Cepheye mermi taşımış, hastanelerde hemşire olarak çalışmış ve ellerinden gelen her yardımı yapmışlardır. O günlerden bu güne kadın her alanda her sektörde çalışmıştır. Bir değerdir kadın! Ülkesi için, vatanı için, ailesi için çalışmıştır. Çalışkandırlar; ne kadar zor olursa olsun görevleri üstesinden kalkmasını bilirler. Fedakardır kadın, bilir kendisinden önce düşünmesi gereken başka insanlar olduğunu.
Böylelikle ülkede kadınlar demek ülkenin kalkınması ve değer kazanması demektir bence. Kadınlarımıza sahip çıkalım ve onlarla daha da ileriye gidelim.

(Visited 69 times, 1 visits today)

About Author

08/07/2008 Ankara doğumluyum.Hayvanların her türlüsünü çok seviyorum(benimde evimde bir köpeğim var).doğayı ve ailemi çok seviyorum.Arkadaş canlısı ve sevgi doluyum.