KAĞIT MENDİLLER MARKETLERDE SATILSIN

Trafikte, özellikle kırmızı ışıklarda duran araçlara kağıt mendil, yara bandı, çiçek satmaya çalışan insanlar hatta çocuklar her gün artmaktadır. Özellikle çocuklar o trafikte arabaların arasında dolaşmakta ve hayatlarını tehlikeye atmaktalar. Son yıllarda savaştan kaçarak ülkemize gelen insanların da artmasıyla hemen hemen her kırmızı ışıkta bu durumla karşılaşmaktayız.

Ben özellikle çocuklara çok üzülüyorum ve onlara zarar gelmesinden korkuyorum. Onlar için neler yapılabileceğini düşünüyorum. Bence insanlar kırmızı ışıkta sadece karşıdan karşıya geçmek için beklemeli, biz de kağıt mendili marketten, yara bandını eczaneden almalıyız.

Bizim insanımız yardımseverdir. O çocuklara para vererek onlara yardım ettiklerini düşünüyorlar. Halbuki o çocuklara yardım ettikçe sayıları daha da çok artıyor. Emniyet teşkilatında ve belediyelerde bu konuyla ilgili birimler kurulmalı, bu birimlerin iletişim bilgileri ve yardım etmek isteyen insanlar için hesap numaraları sosyal medyada, radyo ve görsel medyada verilmelidir. Televizyonda konuyla ilgili uzmanlar kısa süreli de olsa insanları bilgilendirmelidir. Bu durumla karşılaşan insanların, yardım etmek istiyorlarsa ilgili numaraları arayarak bilgi vermelerini anlatmalıdır.

Aslında hepimiz durumun ciddiyetinin farkındayız. Annem öyle bir ortamda benim hiç elimi bırakmazken o çocuklar arabaların arasında çok ciddi tehlike altındalar. İnsanlar o çocuklar için zaman ayıramadıkları için içlerini rahatlatmak adına elli kuruşluk mendili beş hatta on lira vererek almaktadırlar.

Lütfen mendillerinizi marketlerden alın.

 

Saygılarımla,

Alp Eren GÜNGÖR

(Visited 68 times, 1 visits today)