Kağıttan Süs Çiçeği: Ortanca

 

kagittan-ortanca

Evlerin ve bahçelerin belki de en dayanıklı çiçekleri ortancalardır. Ancak ortancaları tüm yıl kullanmak mümkün değil. Bunun tek bir istisnası var; kağıttan ortancalar…Evinize kağıttan yapacağınız ortancalar, yaz aylarını tüm yıl yaşamanızı sağlayacak. Üstelik kağıttan ortancaların yapımı hem kolay, hem de çok az zaman alıyor. Gerçek çiçeğe mükemmel bir alternatif yaratabilir, uzun süre evinizi renkli tutabilirsiniz.

Bunun için birkaç basit malzemeye ihtiyacınız olacak; tuvalet kağıdı ya da peçeteince telmakastel kesiciince düz bir dal.

kagittan-ortanca-malzemeler

6 parça kağıdı üst üste koyun ve tüm katmanları 34 x 16 santimetrelik kareler şeklinde kesin. 2 santimetre kalınlığında akordeon şeklinde katlayın ve merkezinden küçük bir parça tel ile tutturun. Bir ucunu makas ile yuvarlayın.

kagittan-ortanca-nasil-yapilir

Katmaları tek tek birbirinden dışarıya doğru dikkatlice çekin. Bu 3 boyutlu bir çiçek gibi kabarık hale getirecektir. Kağıtlardan bir ya da birkaç tanesi süreçte yırtılırsa sorun etmeyin, bu yırtık rahatlıkla diğerlerinin arasında saklanabilir.

kagittan-yapay-cicek-ortanca

İnce dalı temizleyin ve kurulayın ve bir ucuna bir parça tel tutturun. Telin bir ucunu kağıt ortancanızın merkezine sabitleyin. Bunun ardından görünen tel var ise, kalan kağıt ile tamamen kaplayın. Yıl boyu kullanabileceğiniz ortacalar hazır. Kullandığınız kağıt peçetelerin rengini değiştirerek, ortancalarınızın da rengini değiştirebilirsiniz.

(Visited 192 times, 1 visits today)