Süper Kahramanınız Can-Kız İş Başında

Merhaba sevgili okuyucularım. Bugünkü konumuz bir tercihle ilgili. Tercihimiz şu ikisi hakkında, eğer mümkün olsaydı istediğim ana istediğim hayvana dönüşme yeteneğini mi isterdim, yoksa dünyadaki bütün bitkilerin adlarını ve faydalarını bilebilmeyi mi? Ben olsam birincisini tercih ederim, bununla ilgili gerekçelerimi anlatmaya çalışayım.

Öncelikle, bence istediğin zaman istediğin hayvana dönüşebilme yeteneği daha kullanışlı. Hem ben daha çok küçüğüm, sınavlara girmeme daha çok var, o yüzden bütün bitkilerin adlarını ve özelliklerini bilmek şimdilik bana pek bir şey kazandırmaz. Ama istediğin zaman istediğin hayvana dönüşebilme yeteneği öyle mi? Bu yetenek sayesinde en çok yapmak istediğim şeyleri yapabilirim. Hem de aynı zamanda diğer insanlara yardım da edebilirim. Mesela bir kartal olup göklerde süzülerek uçup yeryüzüne kuşbakışı bakarken, aşağıda bir insana zorbalık yapıldığını ya da birilerinin hırsızlık yaptığını görürsem oraya uçarak hızlıca gidip şekil değiştirerek, mesela aslan, kaplan, ayı gibi bir hayvana dönüşerek duruma müdahale edebilirim. Yine mesela bir yunus olup denizlerde bir taraftan özgürce yüzerken bir taraftan da denizlerde tehlike yaşayan insanlara yardım ederek onların boğulmalarını önleyebilirim. Böylece her sene Ege denizinde çok sayıda insan boğularak ölmemiş olurdu.

Ayrıca, istediğim zaman istediğim hayvana dönüşebilseydim bunu ülkemiz için de kullanabilirdim. Mesela, karınca, örümcek, kedi gibi hayvanlara dönüşerek ülkemizin düşmanlarının toplantılarına sızarak ülkemiz için casusluk yapabilirdim. Böylece öğrendiğim bilgileri askerlerimize aktarırdım, askerlerimiz de bizleri ve kendilerini tehlikelerden daha iyi korumuş olurlardı.

Evet, tercihimi umarım yeterince iyi açıklayabilmişimdir. Bu arada son olarak, süper kahraman adı olarak kendime Can-Kız ismini seçiyorum. Bu isim Canavar Kız’ın kısaltması. Ama canavar dediğime bakmayın, bu canavar çok sevimli, aşağıdaki resmimden de görebilirsiniz.

 

(Visited 14 times, 1 visits today)