Kaldırılsın!

Boks, boğa güreşi ve tilki avı gibi şiddet içeren etkinliklerin tümü yasaklanmalı mıdır? Bence kesinlikle yasaklanmalıdır. Fakat boks, kickboks, taekwondo gibi dövüş sporlarının kaldırılmasını pek istemem çünkü tehlikeli bir durumda kendimizi savunma amaçlı gideceğimiz bu kurslardan öğreneceklerimizi uygulamamız gerekir. Ama kafes dövüşlerinin ve para kazanmak amaçlı yapılan boks maçlarının kaldırılması konusunda istekliyim.

Mesela ben kicboks kursuna gittim ve artık kendimi savunmayı biliyorum, tehlikeli durumlarda kendimi koruyabiliyorum. Başına tehlikeli olaylar gelen ve bu olaylardan öğrendiği savunma hareketleriyle kurtulanların sayısı oldukça fazla. Bu yüzden herkesin bir savunma kursuna gitmesini tavsiye ederim.

Ama hayvanlar ile yapılan tilki avı, boğa güreşi, ayı oynatma gibi etkinlikler kesinlikle ama kesinlikle yasaklanmalı. Bu etkinlikleri yasak olmasına rağmen yapan insanlara da ağır cezalar verilmeli. Bu tarz etkinlikleri genellikle eski dönemlerde yapıyorlarmış ama günümüzde de sayısı az değil. Böyle hayvanlara acı çektiren etkinliklerin olmaması herkes için iyi olur. Bu tür olayların bitmesi dileğiyle…

(Visited 136 times, 1 visits today)