KALİTELİ ZAMAN

Aile en önemli varlığımızdır. Onlar olmadan çok kolay bir şekilde yaşayamayız. Onlar bizim herşeyimizdir.

şu an içinde bulunduğumuz salgın (covid19) nedeniyle biz çocuklar maalesef evlerimizde bu salgına yakalanmamak için karantinadayız. Bu nedenle vaktimiz olduğu zaman ailelerimiz ile birlikte telefonlara bakmak yerine aile bireylerimiz ile bolca güzel ve kaliteli vakit geçirme olanağı bulduk.

Bu durumda ne yapabiliriz? :

Bu şartlardayken aile bireyleri ile top oynayabiliriz, kart oyunları oynayabiliriz, evin içinde yürüyüşler ve benzeri hareketler yapılabiliriz. Böylece hem karantiina zamanımız hızlı geçer hem de ailelerimiz ile vakit geçirebilmiş oluruz.

‘Peki ya sen?’  derseniz ben de sizlere önerdiklerimin aynısını tıpatıp harfiyen yapıyorum. Mesela abimle basketbo ve benzeri oyunlar l oynuyorum. Ödevlerimin arasında yine ailemle UNO kağıt oyununu ve bazen de OKEY oyununu  oynuyorum. Akşamları odama çekildiğim de müzik eşliğinde MANDALA kitabımdan seçtiğim bir figürü boyamak da beni mutlu ediyor. Yatmadan önce mutlaka kitap okuyorum. Bu süreçte beslenmemize ve uyku düzenimize de çok dikkat ediyoruz. Tatil olsa da geç yatmıyorum.

Her ne kadar sıkıntılı bir süreçde olsak da, okuldan ve arkadaşlarımızdan ayrı kalsak da elbet bir gün bu günlerde bitecek ve sağlıklı günlerde eski hayatımıza dönüp sevdiklerimizle kavuşacağız.

(Visited 38 times, 1 visits today)