Kapı

Bir kapı ne kadar önemli olabilir ? Bu soruyu hep aileme soruyordum çünkü en alt kattaki odaya hiçbir zaman giremiyordum ve doğal olarak nedenini merak etmiştim.

Bu yaz yeni arkadaşlar edinmiştim ve beraber güzel zaman geçiriyorduk. Fakat kış geliyordu ve artık dışarıda buluşma imkanımız pek yoktu. Bu yüzden arkadaşlarım beni evlerine davet ediyordu, artık kendimi kötü hissetmeye başlamıştım çünkü her gün başkasının evinde olmak ayıp oluyordu. Bizim eve arkadaş çağırmama iznim yoktu. Bana söylemedikleri bir nedenden dolayı ailem bu konuda çok katıydı. Artık bir çare bulmalıydım daha fazla arkadaşlarıma gidersem aileleri benden nefret edecekti.

Ailem bu hafta sonu tatile gidecekti ben de bunu fırsat olarak görüp tüm arkadaşlarımı eve çağırdım. Her şey tamamdı. Cumartesi günü arkadaşlarım yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Kalabalık olacağımız için herkesten gelirken bir şeyler getirmesini istemiştim ve herkes bir şeyler getirmişti . Parti başlamıştı, her şey güzel ilerliyordu, hatta ben müzikleri ayarlıyordum.

Kapı çaldı başka kimseyi beklemediğim için şaşırmıştım, kapıyı açtığımda okuldan kavgalı olduğum bir çocuk yirmi kişiyle beraber partiye gelmişti. Şaşırdım ve sinirlendim. Tam on dakika boyunca sözlü tartıştık fakat on dakikanın sonunda ikna oldum ve eve davet ettim. En başta güzeldi fakat parti kötüye gidiyordu çünkü yeni gelenler partiyi bozmaya gelmiş gibiydi benden habersiz odalara giriyor üst ve alt katlara gidiyorlardı. Bu beni sinirlendirmeye başlamıştı ve son noktayı camı kırmaları koydu. Evde bir anda arbede yaşanmaya başladı. Herkes birbirine bağırıyordu ve bir süre sonra kalabalığı evden gönderebildik.

Saat 7’ye geliyordu, herkes yorulmuştu ve artık müziği kapatıp dinlenme vakti gelmişti. Herkes farklı bir koltuğa çekildi ve kendi arasında sohbet etmeye başladı. Ben ise o sırada kırılan camı düşünüyordum. Alt katta süpürge vardı ve onu almak için aşağıya indim. O kapıyı görünce bir anlık sinirle açmayı denedim fakat kilitliydi ben de umursamayıp yukarı çıktım. Arkadaşlarımla sohbet  ederken bu kapıyı anlattım, herkes çok meraklandı ve bir şey yapmaya karar verdik. Hep beraber aşağı indik ve kapıyı kırmaya çalıştık. Birkaç denemede başaramadık ama 4. denememizde kapı tamamen açılmıştı.

O an gördüklerim karşısında şok geçirmiştim. Babamın yaptığı tüm yasa dışı işlerin dosyaları buradaydı. Ne yapacağımı şaşırmıştım ve o odanın kapısını sonsuza dek kapattım.

(Visited 26 times, 1 visits today)