Karantinada Kendimde Keşfettiklerim

Nereden baksak bir buçuk yıldır korona virüs ülkemizde ve bu bir buçuk yıldır bu salgın hastalıkla mücadele veriyoruz. Birçok kayıp yaşadık ve sevdiklerimizden uzak kaldık. Sokağa çıkma kısıtlamaları da oldu. Ama geçen seneden bu yana çok şey değişti. Kendi kişiliğimiz, giyim tarzımız, zevklerimiz de bunlara birer örnek.

Ben, korona virüs döneminde kendimi daha iyi tanıdığımı düşünüyorum. Ailem evde değilken kendimle baş başa kaldım. Kimi zaman yeni şeyler yarattım, kimi zaman ise oyunlar oynadım. Geçen sene evde yalnız olmak beni korkutuyordu ve üzüyordu. Ailemin yanımda olmaması, tüm günü tek başıma geçirmek beni korkutuyordu. Ama bu sene evde yalnız kalmanın beni korkutmamaya ya da üzmemeye başladığını fark ettim. Artık evde kendi kendime üzülmektense evde yapılabilecek güzel şeylerin tadını çıkarmam gerektiğini öğrendim. Bu dönemde derslere girmeyi hiç bırakmadım. Onun dışında çok kitap okudum. Ders çalıştım. Hele ki son zamanlarda çok ders çalışıyorum. Geçen seneki karantinada ders çalışmaktan zevk almazken artık zevk alıyorum ve bundan sıkılmıyorum.

Kısacası geçen seneden beri evde tek başıma olmak kendimi biraz daha iyi tanımamı sağladı. Karantina dönemi ne kadar kötü olsa da kendimizi tanıma fırsatı verdi. Bence bu fırsatı yakalamışken kendimizi daha iyi tanımaya çalışmaya başlamalıyız.

(Visited 33 times, 1 visits today)