KARDEŞ VE BAŞARI

Bu yazımda, kardeş sayısının  bireyin akademik başarısını olumlu veya olumsuz yönde etkileyebileceği sözü ile ilgili bir yazı yazmak istedim. Düşüncemi de  size  kuzenimden örnek vererek anlatmak istiyorum. Benim kuzenim Almir 11 yaşında ve başarılı, sporcu, bir çok arkadaşı olan bir öğrenci. Bir de çok yakışıklıdır.😁Almir ailesinin tek çocuğu. Çok uzun zamandır bir kardeşi olmasını çok çok istiyor. Sanırım ona arkadaş olmasını çok istediği için bir kardeşi olmasını istiyor. Çünkü almir antalyada yaşıyor. Kuzenlerinden yani bizden uzakta birbirimizi çok seviyoruz ve özlüyoruz ama uzakta olduğu için ancak tatillerde görüşebiliyoruz. Şimdi Almir çok çok çok mutlu çünkü almirin bir kardeşi olacak. 🤗🤗🤗🤗 Hergün okula giderken daha teyzemin karnında olan minicik kuzenimle konuşup öyle gidiyormuş.😁😁 Düşünün nekadar mutlu olduğunu. Tabiki bende bir kuzenim daha olacağı için çok mutluyum ama ben bir kardeşim olmasını hiç istemedim halada istemiyorum.
Almir tek başına olduğu zamanda çok çok başarılı bir kişi. Bukadar çok istediği kardeşi olunca bence ona örnek olmak için daha da başarılı olacaktır. Bir kişinin çok istediği bir kardeşinin olmasının onun başarısını kötü etkileyeceğini düşünmüyorum. Sadece ona arkadaş dost olacaktır. Yalnız burda bir ayrıntı var. Almir istediği için kardeşi olacak ve şimdi çok mutlu ve daha da başarılı olacak bence. Ama ben kardeş istemiyorum. Eğer bir kardeşim olsaydı derslerdeki başarım devam eder miydi emin değilim. Belki küçük olduğu için herkes onunla ilgilenecekti ve ben kıskanacaktım.Belki annemi babamı ve bir çok şeyimi paylaşmak zorunda kaldığım için üzülecektim.Bu derslerimi etkileyecekti. Belkide hiçbiri olmayacak aynı şekilde devam edecek ve herşeyi paylaşabileceğim sürekli bir arkadaşım olacaktı. Şu anda bunu bilemiyorum. Bence anne babalar 2. Veya 3. Çocuklarını yapmadan önce ilk çocuklarının da fikrini,düşüncesini almalılar. O zaman en azından çocuklarının olumlu ya da olumsuz etkileneceği durumları daha aza indirebilirler.Ben kardeş istemeyebilirim. Ama kardeş güzel bişey heralde. Ama bu derslerimizi etkileyecek bişey olmamalı. Belki ilk zamanlar derslerimizi etkilese bile sonradan alışılınca geçecek bir durum.

Sonuç olarak, kardeşi olanlar, artık yapacak bişey yok😁😁Siz başarılarınıza başarı eklemeye devam edin. Eğer kardeşiniz çok küçükse sabırlı olun. Ona öğretecek çok şeyiniz var.

Benim ise kardeş gibi kuzenlerim ve kardeş gibi dostlarım var.Yeni gelecek fasülye kuzen, biz abilerin ve ablaların seni şimdiden çok seviyoruz ve dört gözle seni bekliyoruz. Sağlıkla gel.

(Visited 61 times, 1 visits today)