KARMAŞIK DUYGULAR

Bir gün Heyecan yine kendisine kapılıp bir tatil planı yapmaya koyuldu. Telefon rehberini açtı ve kimleri çağırsam diye şöyle bir göz attı. Tabii ki de en yakın dostu olan Mutlu’yu başa ekledi. Onu aradı. Eee, Mutlu bu! Elbette mutlu oldu. Sonra tam Hırs’ı arayacaktı ki bir anda aklına Hırs ile Mutlu’nun birbirlerini sevmedikleri geldi. “Olsun” dedi kendi kendine, “sonuçta bu bir tatil, barışırlar.” diye geçirdi içinden. Tam da telefon tuşlarına yönelirken Öfke’nin onu aradığını gördü… Heyecan yükseldi. “Acaba cevaplamasam mı?” diye düşünüyordu. Ama telefonu açtı. Öfke her zamanki gibi şiddetle ve gergin konuşuyordu. Heyecan’sa büyük keyifle tatil planından bahsetti ama Öfke, Mutluluk ile anlaşamadığını söyleyerek teklifi geri çevirdi. Bir anda heyecan azalmıştı. “Neden hep böyle yapıyor?” diye düşündü… Hiç mutlu olmayacak mıydı?

Biraz heyecan artınca Hırs’ı aramaya karar verdi. “Hırs, tatil yapalım… hep birlikte, sen, ben, Mutluluk ve Öfke; harika dörtlü!!!” dedi. Hırs bir anda kibrini takındı ve “Saçmalamayın, yapacak daha önemli işlerim var. Çok daha fazla para kazanmam gerek. Kimseye ayıracak vaktim yok” dedi. Heyecan ise öyle coşkuluydu ki bu plandan dolayı, dedi ki “Tamam, yarın öğlen çay bahçesinde buluşuruz, görüşürüz!” Hırs ise “Hayır,” diyemedi, çok geçti, telefon kapanmıştı. Ertesi gün şaşırılacak şekilde herkes oradaydı –  hatta Öfke bile! Mutlu bir anda bağırdı ve “Bu kendini beğenmiş Hırs da mı geldi? Ben bunun yanında kendim olamıyorum, beni benden alıyor” dedi. Heyecan ise bu konuşma esnasında yandaki bakkaldan patlamış mısır almış, oturmuş onları dinliyordu. Öfke bir anda sinirlenmişti Mutluluk’a. “Pardon da burada öfke rolünü oynayacak kişi benim” dedi bağırarak ve yerinden fırlayıverdi. Mutluluk ise “Merak etme, rolünü çok iyi oynuyorsun” dedi. Hırs da “E tabii, ne bekliyorsun, öfkede akıl olmaz” demez mi!

Herkes masadan kalktı, yollarına koyuldular. Her biri kendi duygularına kapılmıştı. Heyecan  bir sonraki buluşma için şimdiden heyecanlanmıştı bile! “Ne kadar da karmaşık ilişkilerimiz var,” dedi içinden.

(Visited 47 times, 1 visits today)