Karşılıksız Sevgi

Düşünüyorum da keşke insanlar da bazen hayvanlar gibi düşünebilse! En azından bazı şeyler için daha iyi olurdu. Hayvanlar insanlara karşı çok sadıktır. İnsanları kendilerine bir şey yapmadığı sürece hayatının sonuna dek koruyup sonuna dek severler. Fakat insanlar öyle değil! İnsanlar yeri gelince bencil, yeri gelince de nefret dolu olabilirler.

Hayvanların insanlar hakkında düşündüklerine gelirsem hayvanlar çok sevgi dolular fakat biz hayvanların düşüncelerini değiştirmeye başlıyoruz. Onların yaşam alanlarını yok ederek onların bize karşı sevgilerinin azaldıklarını düşünüyorum. Birazcık empati kuralım. Eğer birisi gelip sizin yaşadığınız alanı, ailenizi yok etse o kişi hakkında ne hissedersiniz ? Ben o insana karşı sevgi değil nefret duymaya başlarım.

kesilen ağaç ile ilgili görsel sonucu

Fakat bir insan her zor zamanınızda sizin yanınızda olup sizi desteklerse ona karşı nefret mi duyarsınız? Tabi ki hayır! Ona karşı sevgi ve saygı gibi birçok iyi düşünceye sahip olursunuz. Tam da bu yüzden insanların doğaya, hayvanların yaşamlarına daha dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

hayvanlara sevgi ile ilgili görsel sonucu

Yunusların insanlara ne zaman olursa olsun yardım ettiklerini hepimiz hayatımızda bir kere duymuşuzdur. ”Yunuslar bir insanı köpek balığından kurtardı!” gibi birçok haber var. Eğer yunuslar insanların hayatlarını kurtarmasaydı çok sayıda can kaybı olurdu. Yunuslar dahi insanların hayatlarını önemsiyor. Fakat biz insanlar bu hayvanların canlarını önemsemiyoruz. Hayvanları avlıyoruz, onların yaşam alanlarını katlediyoruz, ailelerinden alıp kafeslere koyuyoruz. Hayvanların insanlardan daha yoğun duygular yaşadıklarına inanıyorum. Bir yunus eşi öldüğü için kendisini kıyıya çekip intihar ediyor. Sizce bu yoğun duygu değilde başka ne olabilir?

İlgili resim

Doğuştan insana karşı sonsuz sevgi duyan tek hayvan köpektir. Doğduğu andan itibaren ailesi sadece sizsiniz. Siz ailenizi ne olursa olsun korursunuz değil mi? Köpeklerin ailesi olduğunuz için sizi aynı aileniz gibi ne olursa olsun korurlar. Bir hayvan beslemek sadece ona yemek ve yatacağı bir yer vermek değildir. Onu aynı ailenizi koruduğunuz gibi korumanız, onlara bir dost bir kardeş gibi eşlik etmeniz, her zaman yanında olduğunuzu göstermeniz gerekir.

köpek ve insan ilişkisi ile ilgili görsel sonucu

Unutmayın ki hiçbir hayvan kötü kalpli insanların size davrandığı gibi davranmaz. Onlar herkese karşı sonsuz sevgi beslerler!

(Visited 381 times, 1 visits today)