Evcil Hayvan Besleme Mektubu

Merhaba. Ben karşı komşunuz Neris Eğir.

Duydum ki bir evcil hayvan beslememi istemiyormuşsunuz. Buna çok üzüldüm. Sebebini de merak ettim .Size saldırır diye korkuyor musunuz? Yoksa tüy döker diye mi çekiniyorsunuz ? Bence çok ses çıkartacağı için istemiyorsunuz. Peki size şunu söylesem ne derdiniz? Şu anda hava çok soğuk ve dışarıda kalan bir canlının yaşaması mümkün değil. Tabii bir ailesi ya da sıcak bir yuvası yoksa… Ya da onunla ilgilenecek ve onu sevecek bir sahibi yoksa…

Ben kapımızın önünde yavru bir köpek buldum. Bir süre onu takip ettim ve anne babasının olmadığını anladım. Bu sebeple ona her gün süt ve mama götürdüm. İlk başta benden korkuyor ve kaçıyordu ama bu aralar bana alıştı. Çünkü ben ondan hiç vazgeçmedim ve onu korkutmadan yanına yaklaşmaya çalıştım. Sanırım önceleri ailesi olmadığı için kendini yalnız ve güçsüz hissediyordu. Sonradan gördü ki ben onu seviyor ve sahipleniyorum. Artık ona mama verdikten sonra arkamdan geliyor ve eve girmeye çalışıyor. Onu eve almazsam da kapının önünde ağlıyor ve titriyor. Şimdi siz söyleyin; onu eve almalı mıyım? Yoksa dışarıda bırakıp ağlamasına göz mü yummalıyım?

Tüy dökmesi veya havlaması, dışarıda kimsesiz kalmasından ve ağlamasından daha mı kötü sizce?

Bu konu ile ilgili doğru kararı vereceğinizden eminim. Çünkü eminim ki sizler de iyi kalpli insanlarsınız ve bir canlıyı bu şekilde terk etmemi benden istemeyeceksiniz.

Cevabınızı bekliyorum.

(Visited 47 times, 1 visits today)