Kayıp Pembe Günlüğüm

        Merhaba ben Zeynep. O gün her zaman ki gibi pembe günlüğüme bir şeyler yazıyordum ve aniden annemin bana seslendiğini duydum hemen pembe günlüğüme bir şeyler yazmayı bırakıp annemin yanına gittim, gittiğimde annem yerde ağlıyordu, sanırım evimizin perdelerini yerinden çıkartırken dengesini kaybedip merdivenlerden düşmüştü çünkü annemin yanında bir merdiven ve perde vardı. Annemi kaldırdım, annemin dizine buz koyduktan sonra odama gittim.

Günlüğümü çekmeceme koyup uyudum, sabah kalkıp pembe günlüğümü çantama koyup okula gittim okulda sabah en sevmediğim arkadaşım olan Selin ile karşılaştım sanırım bir planı vardı. Ben umursamadım ve hemen sınıfıma geçtim çantamı koyup kahvaltıya çıktım kahvaltıdan geldikten sonra kitaplarımı alıp derse geçtim.  İkinci  teneffüste Selin yanıma geldi ve benimle arkadaş olmak istediğini söyledi. Ben kabul etmedim çünkü Selin bana uygun bir arkadaş değildi. Daha sonra ders zili çaldı ve herkes kitaplarını alıp öğretmeni bekledi ama Selin kitaplarını almamıştı şaşarmıştım. Öğretmen içeriye girdi ve konferans salonunda bir etkinlik olduğunu söyleyip. Sıraya geçmemizi istedi bütün öğrenciler sıraya geçmişti ama Selin sıraya geçmemişti. Öğretmenimiz Selin’e”Neden sıraya geçmiyorsun?” dedi. Selin karınının ağrıdığını ve sınıfta kalıp oturmak istediğini söyledi ve öğretmenimizde Selin’e izin verdi ben Selin’in karınının ağrıdığında hiç inanamadım çünkü sabah çok mutlu be sağlıklıydı. Konferans salonundan sınıfa geldiğimizde Selin oturuyordu. Ben hemen çantamı açıp günlüğümü kontrol ettim ve günlüğüm yoktu birden zil çaldı ve Selin elinde günlüğüm ve günlüğümün anahtarını gösterdi çok sinirliydim. Selin tam günlüğümü açıcakken ben”Sakın ona dokunma!” diyerek çok yüksek sesle bağırdım.

Selin o kadar korkmuştuk günlüğümü ve günlüğümün anahtarını düşürdü ve ben de gidip hemen aldım. Daha sonra gidip bu olayı öğretmenime anlattım ve öğretmenim Selinle konuşup benden özür dilemesini istedi.Selin ‘de benden özür dildi ve bende özürünü kabul ettim ve arkadaş olduk.

(Visited 118 times, 1 visits today)