UÇAK KAZASI

Benim adım Serdar. Bugün size bir seyahatimi anlatacağım. Geçen yıl yaz aylarıydı, Fransa’ya gitmek için hazırlanmıştık. Ailecek tatil yapacaktık. Valizlerimizi hazırladık. Uçağımıza yetişmek üzere havalananına yola çıktık. Arabaya bindik ve havalananına vardık. Uçağımız çok büyüktü. İçi de çok konforluydu. Kemerlerimizi bağladık ve kalkışa geçtik. 1-2 saat yol almıştık ki uçağa bindiğimde anonsla irkildim. Duyduklarıma inanamadım! Pilot konuşuyordu:

-‘’Sayın yolcular, lütfen panik yapmayın. Uçağımız beklenmedik bir motor arızasından dolayı acil inişe geçiyor. Kemerlerinizi takın ve koltuklarınıza sıkıca yaslanın.’’

O an korkumdan ne yapacağımı bilemedim. Annem ve babamla konuştum. Onlar da çok tedirgindiler fakat belli etmemeye çalışıyorlardı. Anneme sarıldım ve gözümü kapattım. Ondan sonrasını hatırlamıyorum, çarpışma sonrası bayılmışım ve hastaneye kaldırmışlar. Neyse ki ağır yaralı veya ölen yok. O zamandan beri uçaklara fobim oluşmuştu ama artık o uçağın hasarlı olduğunu ve kontrolünün düzenli yapılmadığından dolayı çıkan bir kazaymış ve uçaklar en güvenli taşıma araçlarıymış. Fobim biraz azaldı ayrıca içim rahatladı.

-Yağız Erkam Çelebi

(Visited 126 times, 1 visits today)