KAZANIRSAK KAYBEDECEĞİZ

Doğa ile yıllardır bir savaş içindeyiz. İnsanoğlu sürekli doğayı yok etme peşinde. Kullandığımız her ürünün doğaya verdiği zararın farkındayız. Ama bir türlü bu kullanımı azaltmak için çabalamıyoruz. Her gün artarak devam ediyor. Bana kalırsa bunun ana sebeplerinden biri “Tükettim Çılgınlığı”

Doğa ile olan savaşımız 1780 yılından itibaren devam ediyor. Sanayi Devrimi başladığından beri. Buharlı makineler icat edildi. Ağaçlar kesilip yerlerini yepyeni fabrikalar aldı. Doğaya salınan bu zehirli gazlar gün geçtikçe artıyor ve ozon tabakası gitgide yok oluyor.

Şu an kafanızı çevirdiğiniz her bir köşede alışveriş merkezi bulabilirsiniz veya tamamlanmamış, öylece bırakılmış binalar. Yanında ise bu inşaatı yapabilmek için kesilmiş ağaçlar. Okullarda bunun eğitimini elbette veriyoruz. “Yeşili koru” ve “Sıfır atık “gibi .Peki milletimiz bunları ne kadar umursuyor? Poşet kullanımı azaltmak için poşetleri 25 kuruş yapmakta bir katkıda bulunmuyor. 25 kuruş gibi küçük bir meblanın ne gibi bir kaybı olabilir.

İnsanoğlu’nun amacı Dünya’yı, canlıları yok etmekse; kimse endişelenmesin çünkü doğru yoldayız. “Doğa ile savaştayız, kazanırsak kaybedeceğiz.”

(Visited 4 times, 1 visits today)