KAZIK

Onunla tanışmamın bütün hayatımı değiştireceğini biliyordum. Onu ilk gördüğümde bana bakışı ve gülüşü etkilemişti beni. Onunla beraber ilk sokağa çıkışım ilk elini tutuşum bunlardı aslında beni kendine bağlayan fakat yaz aşkıydı o. Yani herkes öyle diyordu ama benim için çok daha fazlasıydı elbette. Deren’di adı.

Beren o kadar güzeldi her gördüğümde avuç içim terliyordu. İğrençti biliyorum ama onun elini tutmak için hemen siliyordum üstüme ve koşuyordum yanına. Tanıştığımızdan bir sonraki günü anımsıyorum da o kadar tatlı giyinmişti ki aşık olmamak elde değildi. O zamanlar yeni aldatılmıştım güven problemleri yaşıyordum ama atlatmak kolay olacağa benziyordu. O beni görür görmez üstüme atladı. Boynuma sarıldı ve ayaklarını havaya kaldırdı. Hiç de ağır gelmemişti, tüy gibiydi adeta. Çilek kokulu bir tüy.

Kuşadası’nda Şükrü tanıştırdı bizi. Şükrü benim 3 yıllık arkadaşım. Oraya bana yeni edindiği arkadaşları göstermek için götürdü. Deren’den bahsetmemişti aslında hiç. Kavga etmişler sanırım daha önce. Deren’i  bir görseniz o kadar tatlı ki bir insan nasıl kavga edebilir onunla anlayamıyorum. Dışarı çıkarken her zaman şort giyer üzerine bir tişört giyer, onun üzerine ise bir kapüşonlu giyerdi. Saçları hep açık olurdu ama ben ona toplu daha çok seviyorum seni dediğim günden beri hep topladı. Hatta bir keresinde filmlerdeki tiki kızları canlandırmıştık. Saçlarını iki yandan toplamıştık. Filmlerdekine hiç de benzememişti, hatta çok komik olmuştu.

Tanışalı onunla daha 4 gün olmuşken her gün saat sabah 4 olana kadar sahilde gezerdik. Geceleri rüzgar çıkardı bu yüzden de deniz asla durgun olmazdı. Biz de denize girip ıslanmamaya çalışırdık. Onun arkadaşları beni hiç sevmemişti. Oraya daha yeni gitmiştim ve her gün beraber oturdukları arkadaşını çalmıştım ellerinden. Normalde bu kadar kolay arkadaş edinmezdim. Deren’de beni sosyalleştiren bir şey vardı. Sanki onu kazanmak için bir özel güç gelmişti.

Tatilin bitmesine sadece 1 hafta kalmıştı ve ben Deren’e hiç duyamamıştım. Deren’le her gün en az 8 saat geçirsek de bana yetmedi. Gitmeme 6 gün kala Şükrü konuşmamız gereken bir şey olduğunu söyledi ve bana Deren’den çok hoşlandığını söyledi. Ben büyük bir hata yaptım Deren’i kaybetmek istemedim ona onu sevdiğimi söyledim. Bana farklı şehirlerde yaşadığımızı ve bizim birlikte olamayacağımızı söyleyince ben de Şükrü’den hoşlandığını düşünmeye başladım ve ondan delice nefret ettim. Deren’e de bunu söyledim. Dedim ki; ‘’Şükrü’de senden hoşlanıyor sana yaptığı davranışları nasıl görmezsin?’’ Sonra Şükrü’yle kavga ettik vesaire vesaire.

Sonuç olarak ben, hayatımda bana yapılması en istemediğim şeyi başkasına yaptım. Bunun için kendimden çok nefret ettim ve Şükrü’den yüzlerce kez özür diledim. Hiçbir zaman aramız eskisi gibi olmadı ve uğruna en yakın arkadaşıma kazık attığım kızın şuan başka bir sevgilisi var ve çok mutlular.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)