Kedimin Gözünden

Bu sabah yine lanet bir kokuyla uyandım, oda çok kötü kokuyordu, sahibimin bir haftadır masasında biriktirdiği yemek artıkları ve yerdeki kirli kıyafetlerden odanın kokusu biz kediler için dayanılmaz bir hâl almıştı bunun sebebi ise biz kedilerin insanlara göre çok daha iyi koku almasıydı, gerçi bu iğrenç kokuyla  odada nasıl yaşayabiliyordu anlamış değilim. Sonra düşündüm karşımda duran bu yaratık nasıl böyle yaşayabiliyor aklıma takılmıştı ben de onu bir gün boyunca gözlemlemeye karar verdim.

Sahibimi gözlemleme fikrini edindikten sonra bir süre sonra gerindi ve yatağından kalktı ben de onu arkasından takip ettim yüzünü yıkadıktan sonra mutfağa gitti ve ne olduğunu tam olarak bilmediğim tuhaf şeyi yedi. Bir keresinde bu tuhaf şeyin tadına bakmıştım ve fena değildi ama sahibim beni görünce hemen beni uzaklaştırmıştı, aklımdan bu düşünceleri çıkarıp bu canlıyı gözlemlemeye devam ettim, tekrar odasına gitti, bilgisayarın başına oturdu ve klavyedeki tuşlara basıp bilmediğim şeyler yaptı. Sanırım bundan sonra dayanamayıp uykuya dalmıştım, uyandığımda bilgisayarın ekranına baktım kendi türünden bir sürü canlı vardı ekranda ne yaptığını anlayamamıştım arada sırada konuşuyordu ama bilgisayardan hiçbir ses gelmiyordu bunun sebebinin ne olduğunu anlayamadım ve merak ettim. Daha yakından bakmak için sahibimin oturduğu sandalyenin üzerine zıpladım daha yakından incelemeye başlamıştım ama ne olduğunu yine de anlayamayınca boş verip uyumaya başladım.

Uyandığımda onu karşımda yemek yerken gördüm yediği yemek genelde her öğlen yediği yemektendi yemeğini bitirdikten sonra yanıma geldi ve sırtımı okşadı bunu yapmasını seviyordum sonra da yatağa uzanıp telefonuna bakmaya başladı o telefona bakarken tekrar uykuya dalmış olmalıyım ki hava kararmaya başlamıştı tekrardan bilgisayarın başına oturmuştu konuşarak oyun oynuyordu  ben de onu rahatsız etmek için farenin kablosunu çekiştirmeye başladım. Rahatsız olmuş olsa gerek ki beni odadan çıkarttı ve kapıyı kapattı bir süre geçtikten sonra kapı açıldı içeri girdim ve yatağın üzerine çıkıp orada oturdum birkaç dakika sonra odaya geldi, elinde bazı kağıtlar tutuyordu, masaya oturdu ve kağıtların üzerine yazı yazmaya başladı herhalde ödev dedikleri şeyden yapıyordu ben de yemeğimi yiyip onu izlemeye devam ettim işini bitirdikten sonra yanıma geldi ve benimle vakit geçirdi arada ona sinir olsam da onunla vakit geçirmeyi seviyorum bir süre sonra tekrardan yemeğini yiyip yatağında telefona bakmaya başladı bir süre sonra da ışıkları kapatıp uyudu.

Sonuç olarak  bu gözlemlerden çıkardığım şeyler şunlardı: Anlamadığım birçok hareketi vardı örneğin saatlerce parlak şeyin karşısında oturuyordu, değişik yemekler yiyip parlak şeyin karşısında konuşuyordu arada sinirlenip masayı yumrukluyordu ve boş boş bağırıyordu yani bana göre çok sıra dışı bir hayat yaşıyordu benim tek yaptığım ise neredeyse tüm gün uyumak ve yemek yemekti.

 

(Visited 19 times, 1 visits today)