Female office worker is tired of work and exhausted. She has burned down and has depression.

KENDİ KATİLİN OLMA!!!

Ben bu küçük yaşta çok sayıda başarısızlık ve başarı tattım. Yaşadığım başarısızlıklar her ne kadar dünyanın sonu olmasa da beni gerçekten çok üzdü. Artık kendime güvenim kalmadı. Eminim ki ileride daha da fazla başarısızlık tadacağım ve bu şimdiden beni huzursuz hissettiriyor. Ama hala ufak ta olsa bir umudum var, derslerimi düzgün yapmaya çabalıyorum, başarılı olmak için çabalıyorum. Her düştüğümde ayağa kalkmasaydım şu an da bu okulda olmazdım.  Bu okulu çift diplomayla bitirmeye çalışıyorum . Eminim ki çok zorlanacağım. Daha şimdiden yetiştirme stresim başladı bile. Başarısızlık korkusu her an bedenimi ele geçirip duruyor. Plan yapmadığım zaman stresim her saniye iki katına çıkıyor. Bu stresle başa çıkmayı öğrenmem gerekiyor.  Bazen kendimi bir çukurda ya da karadeliğin içindeymiş gibi hissediyorum.

Herkesin Bir Şekilde Düştüğü Çukur: 'Başarısızlık Fobisi' Olarak Bilinen Atychiphobia - onedio.com

Bazen insanların ürettiği şeylere bakıyorum ve ben bunu yapabilirim benim için kolay diyorum, bazen ise çok diyorum kendi içimden . Bana herkes kendime haksızlık ettiğimi söylüyorlar, kendimi tanımıyormuşum gibi düşünüp konuştuğumu söylüyorlar. İnsanın kendine yapacağı en büyük kötülük kendini hafife alıp güvenini kaybetmektir. Her zaman kendinizin istediğiniz her şeyi yapabileceğinize inanın, kendinize her aman güvenin, başarısız olduğunuzda ise başarınızdan ders çıkarın, yanlışlarınızın doğrusunu önerin, eksiklerinizi tespit edip tamamlayın. Başarısızlık korkunu aşabilirsin!  Geride bıraktıkların ileriye gitmeni engelleyecek. Unutma ileri gidebilmen için arkandakileri unutman gerek.

Başarısızlık Korkusunu Aşabilirsin! | Pek Bilir

Bazı insanlar geçmişini tekrar yaşayacağımızı söylüyor ama insan her yıl değişiyor, kendini geliştiriyor, hatalarından ders çıkarıyor, eksik yönlerini tamamlıyor.  Bununla ilgili bir çok örnek var. Bill Gates demiş ki ” Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft’ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft’un sahibiyim.” Birde bizden ağır yaşam şartları olan başarılı insanlardan olan Jiro Ono’nun hikayesinden bahsedelim; Bugün dünyanın en iyi suşi şeflerinden biri olan Jiro Ono’nun restoranına gitmek için 6 ay öncesinden rezervasyon yapmanız ve 15 dakikalık bir yemek için 350$’ı gözden çıkarmanız gerekiyor. Peki Jiro Ono bugünlere nasıl ulaştı? İşte kısa bir özet:7 yaşındayken alkolik babası tarafından terkedildi. 9 yaşında ailesine bakmak için çalışmak zorunda kaldı. Bir suşi restoranına çırak olarak girdi ve patronu tarafından şiddete maruz kalsa da işi bırakmadı. Jiro Ono’nun hikayesinin temelinde; hüner, mükemmeliyetçilik ve mükemmeli aramaktan vazgeçmeme bulunuyor. İnsanlar her başarısızlıklarında daha da çok güçlenir. Her hataları onları daha duyarlı, dikkatli, daha başarılı yapar. Aklınızı kullanmayı bilin ve kendinize asla haksızlık yapmayın.

(Visited 21 times, 1 visits today)