Kendime Geldiğimde Havaalanındaydım

Merhaba ben Alya. “Destination Imagination” projesinin bir parçasıyım. Şimdi size hikayesini anlatayım. Bir salı günü ilk kez toplandık . Tabii o zamanlar ne yapacağımız hakkında en ufak bir fikrimiz yoktu. O gün biraz bilgimiz olsun diye bize video izlettiler. Videolardan aklımıza birkaç şey gelmişti. Sonra haftalar geçti ve biz projemize karar vermeye çalışıyorduk. İlk önce aklımızdan Dünya kuraklığı ile ilgili birşey geçti. O fikrin bize uygun olmadığına karar verince engelliler ile ilgili bir proje düşündük. Bu proje görme engelliler ile ilgili olacaktı.
Projenin tasarımına az çok girişmiştik bile. Herşey mükemmel gidiyordu, Ee tabi annem sağolsun getirdiği çarşaflar çok işe yaradı 🙂 O çarşafların üstüne birşeyler planladık ve işe başladık. Yola görme engellilerin kullandığı o sarı şeritten yaptık. Sonra evler, o şu bu derken geçmiş dünyası bitti. Şimdi diyeceksiniz:
-Geçmiş Dünyası derken?
O sır olsun yazının sonunda projeyi anlatacağım. Gelecek dünyasını tasarlarken renkli evalar ve kartonlar kullandık. Gerçekten çok güzel olmuştu. Kıyafet tasarımına geçmiştik. Kıyafet tasarımında bana yardım eden arkadaşlarım Minel ve Defne’ye teşekkür ediyorum. Kıyafetler pek te güzel olmamıştı ama işimizi görecek gibiydi.

Eveett. Şimdi geldik senaryo kısmına. Burası çok uzun sürmedi çünkü herkes rolünü çok iyi anlamış görünüyordu. Hazırdık. Artık Antalya’ya gidebilirdik.

Herşey çok hızlı gelişmişti. Yolda heyecandan bayılmışım. kendime geldiğimde havaalanındaydım. Antalya’ya gittik, yarışmaya girdik. Sonucunda çok mutluyduk… TÜRKİYE 2.Sİ OLDUK! Yani bu demek oluyor ki Amerika’ya gidebileceğiz!

Şimdi sıra dediğim gibi hikayeyi anlatmakta. Arkadaşımız Minel görme engelli rolünü oynayan kişi. Burada geçmişten geleceğe gidiyoruz. Yani geçmiş Dünyası dediğim kısım burası. Geçmişte ben kötü karakter olup Minel’i “sen dans edemezsin” diye yargılıyorum. Sonra bunu gören arkadaşı Defne, Minel adına çok üzülüyor ve bilim adamı arkadaşı Emir’e gidip yardım istiyor. Emir arkadaşımız buna bir çözümü olduğunu söylüyor ve bir şartla geleceğe götürüyor. Mavi hap ve kırmızı hap. Eğer Minel kırmızı hapı seçseydi evinde kalacaktı ama mavi hapı seçip geleceğe gidip, dans etmeyi öğreniyor.

Minel mavi hapı yuttuğunda herkes bir anda geleceğe ışınlandı. Minel’e Makey Makey aletini giydirdiler ve artık kendi kendine dans edebileceğini söylediler. Sonra ben (Namı diğer roldeki kötü kız) kızları bir partiye dans etmeye çağırdım. Minel’i görünce Defne’ye “Minel dans edemez.” falan diyorum ama partide Minel’in çok güzel dans ettiğini görünce biraz şaşırıyorum. Vee bu hikaye burada bitiyor. Mutlu son :]

(Visited 13 times, 1 visits today)