Kendin İçin Adım At

Hayatınızdan, kendinizden, etrafınızdaki insanlardan, yaşadığınız her şeyden şikayetçi olmak yerine bugün kendiniz için bir adım atın. Yapmak arzu ettiğiniz ve yapmanız ihtiyaç duyulan şeyleri düşünün ve niçin yapamadığınızı sıkıntı kendinize. Yapmanız gerekenlerken kaçmak bir vazgeçiştir fakat yapmak için çabalamak direnmektir. Siz hangisi olmak isterdiniz vazgeçen şahıs mi yoksa kalıp çabalayan bir şahıs mi? Sizi yapmanız ihtiyaç duyulan yada yapmak arzu ettiğiniz şeylerden uzak tutan bir şeyler var ise hepsini bir kenara bırakıp kendinize sıkıntı ”Kime göre? Neye göre?” Hiçbir vakit kendinizi karamsarlık arasında bulmayın, unutmayın, neyi yapmak dilerseniz onu her biçimde yapabilirsiniz şundan dolayı bildiğiniz gibi ki tüm güç sizin elinizde.

Geçmişi ve geleceği bir kenara bırakıp asla şu anı düşündünüz mü? Hayır yapmadınız. Her vakit geçmişteki pişmanlıklarla ve gelecekte ”Acaba ne olacak?” düşünceleriyle yaşadınız. Normal bir güne uyandığınızda o gün bir ihtimal fazlaca işiniz vardır, yerine getirmeniz ihtiyaç duyulan sorumluluklar vardır fakat içinizden hiç bir şey yapmamak gelebilir. Peki o an aklınıza asla geldi mi tüm bu tarz şeyleri yapmazsam ne kazanacağım, ne kaybedeceğim? Size bir hakikatı söylemek istiyorum ki sizi sizden başkası kurtaramaz. Başka bir insan sizin yapmanız ihtiyaç duyulan sorumlulukları yerine getiremez. O karamsarlığın içerisine düştüğünüzde aklınıza gelecek ilk şey “Beni benden başkası kurtaramaz, KALK!” olmalı.

Her vakit için büyük düşünün. Büyük düşündükçe olduğunuz yerde kalmak yerine hep bir adım daha ileride olacaksınız. Her geçen gün sizi hep daha iyiye götürecek. Daha iyiye doğru giderken önünüze çıkan engeller cevabında pes etmeyin ve her vakit kendinize “Ben bunu yapabilirim.” demeyi unutmayın. Çünkü siz önünüze çıkan her engelden daha güçlüsünüz.

Hiçbir vakit umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü her karanlığın arasında bir fer vardır, bunu herkes biliyoruz. Hayatımız da bunun üzerine kurulmuş değil midir zaten? Yaşadığımız vakalar hepimizin bir geçiş noktasıdır. Hayatın bizlere zaman zaman ”Tamam mı, devam mı?” söylediği anlamış olur olur. Zaten mühim olan da o anlarda olumlu yönde düşünebilmektir. Emin olun her şey olumlu yönde düşünmekte bitiyor.

Düşünsenize bugün yarım kalan her şeye karşın yarın bu tarz şeyleri toparlamak için daha güzel bir gün olabilir. Neden yarın daha güzel bir gün olacakken çabalamayalım? Neden pes edelim? Bir yerlerden adım atmak varken, hala yaşam her şeye karşın güzelken şu an yapmak istediklerimizi ve yapmamız gerekenleri yapmak için bence şimdi mükemmel bir an. Her şeyin bizim elimizde bulunduğunu biliyoruz. Dünyamızı güzelleştirmek bizim elimizde. Neler yaptığımızın yada neler yapabildiğimizin bilincinde olursak yaşantımız hem daha rahat bir hale gelir bununla beraber güzelleşir. Hayatımızın güzel ve rahat olması için zaman zaman motivasyona gereksinim duyabiliyoruz. Eğer siz de bir yerlerden adım atmak istiyorsanız bu yazdıklarımı aklınızdan asla çıkarmayın. Unutma güzellik sırrı: HER ZAMAN KENDİNE İNAN!

(Visited 12 times, 1 visits today)