Kendine Güven!

Dans edip şarkı söylemeyi çok küçük yaşlardan beri seviyorum. Hareketli bir müzik duysam hemen kalkar dans ederim. Dans içeren filmleri seyretmekten çok hoşlanırım. Büyüyünce mesleğimin ne olacağını düşündüğümde aklıma hep dans ile ilgili meslekler gelirdi.

Bir gün arkadaşım bana bir dans yarışması ilanı gönderdi. İlanı gördüğümde yapamayacağımı düşündüğüm için önemsemedim. Ertesi gün eski dans öğretmenimle karşılaştım. O da bana aynı dans yarışmasından bahsetti.  Benim bu yarışmaya katılmam konusunda cesaretlendirdi. Kendisi beni çalıştıracağını söyledi. O günden itibaren biz uzun saatler süren dans çalışmasına başladık. Çok yorucu ama bir o kadar da eğlenceli saatlerimiz geçti.

Sonunda yarışma günü geldi. Çok heyecanlıydım. Çünkü ilk defa ünlü jürilerin karşısında dans edecektim. Adım okunduğunda salona çıktım ve müzik ile birlikte dans etmeye başladım.  Dansımın ortasında dansın çok eğlenceli ve kolay olduğunu fark ettim.  Böylece daha rahat gösterime devam ettim. Dans bittiği an salon sessizliğe büründü, bütün bakışlar üzerimdeydi. Herkesin yüzünde şaşkın bir ifade vardı. O sırada jüri puanı açıkladı ve ardından herkes alkışlamaya başladı. Sanırım birinci olmuştum. 

(Visited 57 times, 1 visits today)