Kendini Sağlıklı Tut

Sağlık insanlar için çok önemlidir. Çünkü oyun oynayabilmek, yemek yiyebilmek, koşabilmek, çalışabilmek, kısaca yaşayabilmek için sağlıklı olmamız gerekiyor. Sağlıklı olmazsak istediğimiz veya yapmak zorunda olduğumuz şeyleri yapamayız ve üzülürüz.

Sağlıklı olabilmek için doğru beslenmemiz ve de spor yapmamız gerekir. Sağlıksız gıdaları yememeliyiz, sigara içmemeliyiz. Bunlar sağlığımızı bozar. Erken yatmak ve erken kalkmak da önemlidir. El ve vücut temizliğine, giysilerimizin temizliğine önem vermeliyiz. Sokaktan gelince mutlaka ellerimizi sabunla yıkamalıyız. Haftada iki-üç kere banyo yapmalıyız. Dişlerimizi mutlaka her gün fırçalamalıyız. Her gün meyve yemeliyiz ve bol su içmeliyiz. Açıkta satılan yiyecekleri almamalıyız çünkü havadaki mikroplar bulaşmıştır. Terliyken su içmeyelim. Hava durumuna göre giysiler giyelim ki hasta olmayalım. Hasta olan arkadaşlarımızla çok fazla beraber olmamalıyız yoksa bize de hastalık bulaşabilir.

Ailemizle, sevdiklerimizle uzun vakitler geçirebilmek için sağlıklı olmalıyız. Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

 

(Visited 90 times, 1 visits today)