Kerem İle Benekli Dinozoru

Kerem adında 2. sınıfa giden bir çocuk varmış. Kerem hayvanları sever ve onları kuruyormuş. Kerem bir gün okuldan gelip yemek yemiş, dersini çalışıp uyumuş. Tam o sırada bahçeden gelen gürültüyle yerinden sıçramış ama sadece Kerem uyanmış Kerem dışarıya bakmış bi de ne görsün! Bir tane T-rex Kerem bir düşünmüş o gürültü dinozordan gelmiş olmalı ve gürültü sesi dinozor atmosfere girdiği an çıkardığı ses olmalı diye düşünmüş Kerem.

Kerem, dinozora ayrıntılı bir şekilde pencerenin arkasından izlerken bir şey fark etmiş. Sanki dinozor yaralanmış gibi  duruyormuş. Dinozor dost canlısına benziyordu. Kerem yanına gidip bakmış. Dinozor ilk Kerem’ i koklamış. Dinozor nasıl olduysa konuşabiliyormuş. Kerem’e ne olduğunu anlatmış.  O dino gezegeninden geldiğini söylemiş ve kaçtığını söylemiş. Aslında aya gitmek istediğini belirtmiş. O sırada da rotam değişip dünyaya düştüm diye anlatmış.

Kerem, onu ilk önce veterinere götürmüş. Veterinere ne olduğunu anlatmış. Veteriner yarasını iyileştirmiş. Kerem sen ne yersin diye sormuş,  “Dinozor et.” demiş. Kerem sabah uyanıp annesine ve babasına söylemiş, “Bu benim arkadaşım adını da Benekli koydum.” demiş.  Onunla çok iyi anlaşmışlar. Kerem büyümüş ve 8. sınıf olmuş. Dinozorda yaşlanmış ve boyu küçülmüş. O kadar küçülmüş ki cebe sığacak boyuta gelmiş. Kerem artık onu minik hayvan taşıma kabında götürüyormuş. Bir gün dinozor ölmüş. Kerem hayal kırıklığına uğramış ama yeni bir kedi almışlar. a-Adını da benekli koymuşlar, dinozoru hep hatırlamak için …

 

 

 

SON

(Visited 23 times, 1 visits today)