Keyifli Bir Yaşan Alanı Oluşturmak Herkesin Kendi Elinde

Vakit geçirmekten en çok keyif aldığım yaşam alanım üzerine düşündüğümde şunu fark ettim. Benim için zaman geçirdiğim mekanın bir önemi yok. Önemli olan iç dünyamda mutlu ve huzurlu olmam.
Örneğin, evde en zevk aldığım şeylerden biri, cuma akşamları ailecek film izlemek. Bunu yaparken nerede olduğumdan çok kiminle olduğum önemli. Yine okulda geçirdiğim vakti düşündüğümde arkadaşlarımla güzel vakit geçirmek, dersleri zevkli bir şekilde dinlemek bütün bunlar okul binası çok gösterişli ve ya büyük olduğu için değil ben mutlu ve huzurlu olduğum için zevkli. Yani benim için keyifli vakit geçirmek için mekanının hiçbir önemi yok, önemli olan sevdiğim insanlarla vaktimi mutlu bir şekilde geçirebilmek. Çok güzel ve gösterişli birçok odası olan bir villada çevremde kimse olmadan yaşamaktansa arkadaşlarımın çok olduğu dışarıda bol vakit geçirebileceğim bir sitede oturmayı tercih ederim. Çünkü bu durumda kendimi çok daha mutlu hissederim.
Kısacası insan keyif aldığı yaşam alanını kendisi oluşturur. Mutluluk bulunduğun yerle alakalı değildir. Mutluluk bulunduğun ortamda kimlerle vakit geçirdiğinle alakalıdır.

(Visited 52 times, 1 visits today)