Kim Demiş Kışın Dondurma Yenmez Diye?

Babaannem der ki kışın dondurma yenir mi evlat? Ama asıl kendisinin yediğinin farkında değildir çünkü benim babaannem karlı pekmeze bayılır aslında karlı pekmez de bir tür dondurma sayılabilir benim gözümde çünkü kar da en az dondurma kadar soğuktur. Eeee bu yüzden kışın dondurma yenmez diyenlerini bir türlü anlayamam. Özellikle karlı pekmez yeyip dondurma yenmez diyenleri anlayamam. Sizce de benim dediklerim mantıklı gelmiyor mu? Neden bu büyükler anlaşılması zor insanlardır neden ama neden bizim mantığımızı çözemezler?

Neden çözemediklerini bilmiyorum ama bu dondurma olayını muhakkak çözmeleri gerektiğini biliyorum. Eminim siz çocuklar da benim gibi kışın sürekli dondurma yemek istiyor ama benim gibi cevaplarla karşılaşıyorsunuzdur. Düşünsenize şimdi şurada dört beş top bir dondurma olsa ne güzel olurdu. Şu anda çok kişi top sayısını fazla görebilir ama aslında hiç fazla değil. Bunun sizin gözünüzde fazla gözükmesinin sebebi bize verilen cevaplar yüzünden dondurma yememizdir ki işte bu yüzden 4 -5 top size çokmuş gibi görünüyor. Şu anda hepinizin canınızın dondurma çektiğini biliyorum ama eğer ki siz annenize veya başka bir büyüğünüze ciddi bir şekilde aslında kar pekmezinden farkı olmadığını anlatırsanız sizi anlar ve ilk iş dondurma almaya gidersiniz yani büyük bir ihtimalle hadi inşallah. Ama eğer dondurma bulamadıysan kafana takma al tabak, al pekmez, al kaşık ye karlı pekmezini oldu mu sana pekmezli dondurma ha hay.

Aslında bana göre kışın dondurma yemek daha keyiflidir. Çünkü kışın dondurma erimez oysa yazın alınan bir dondurma 3-4 dk sonra erimeye başlar. Peki sizce kışın mı yoksa yazın mı dondurma yemek zevkli?                 Bence bunu bir düşünün. Ama düşünürken kışın günde bir dondurma yeniliyorsa yazın günde 2 dondurma yenildiğini de unutmayın.

HAYDİ DONDURMA YAPALIM .

YAPIMI İÇİN MALZEMELER :

-1,5 su bardağı

– 1 su bardağı şeker

– 2 yemek kaşığı kakao

– 3 adet yumurta

– 2 paket  krem şanti

YAPIMI:

Yumurtanın akı ve şekeri beyaz olana dek çırpın .Ardından süt ve krem şantiyi ekleyin. Meydana gelen karışımın yarısını ısıya dayanıklı kaba boşaltın. Diğer yarısını ise kakao ile karıştırmaya başlayın. İyice çırptıktan sonra ilk kaba dökün ve karıştırın ardından dondurucuya atın. Altı saat sonra hazırdır…

Süre fazla görünebilir ama dondurma yemeğe değer.

Dondurma tarifi alıntıdır .

dondurmadondurma-2

(Visited 291 times, 1 visits today)