Kış Mevsimi

Kış mevsiminin gelmesi ile beraber içim heyecan ve mutlulukla doluyor. Her  mevsimin başka bir güzelliği olmakla beraber, kış mevsiminin yeri bende ayrıdır.

Kış mevsiminde hem babamın,  hem amcamın hem de teyzemin doğum günü olduğu için tüm aile bir araya geliyor ve kışın kutlamalarla geçiyor. Tüm aile ile vakit geçirmek beni çok mutlu ediyor.  Yine yılbaşında tüm aile ile beraber yılbaşı yemekleri yiyoruz, tombala oyunu oynuyoruz, yılbaşı ağacını süslüyoruz, ailemiz bize güzel hediyeler alıyor, mutlu ve huzurlu vakit geçiriyoruz.

Kış mevsimini sevmemin başka bir sebebi de kış meyvelerinin tadını çok sevmemdir. Örneğin  nar, mandalina ve kestanenin tadına bayılıyorum. Ailece oturup televizyonun karşısında film izleyerek bahsettiğim meyveleri  güzel, sıcak ve neşeli evimizde yiyoruz. 

Kış tatillerinin benim için ayrı özelliği vardır. Geçen kış aile dostlarımızla gittiğimiz Bolu’da birçok hayvan görüp, karın tadını doya doya çıkartıp, bolca eğlendik. Bu kış da karlı bir yerde tatile gitmek için sabırsızlanıyorum.

Bir yandan da yoksul ailelerin ve çocukların 2020 yılını mutlu, huzurlu  ve sıcak evlerinde geçirmelerini diliyorum.

(Visited 33 times, 1 visits today)