KIŞ MEVSİMİNİN BANA ÇAĞRIŞTIRDIKLARI;

Kış mevsimini çok sevmesem de kar yağdığında, karda oynamayı çok severim. En sevdiğim kar yağdığında kızakla kaymak. Her yerin bembeyaz olması bana huzur veriyor. Ellerim ayaklarım üşüse de karda oynamanın verdiği mutluluk bunu unutturuyor. Hele bir de ertesi gün okul tatil olursa, gece istediğimiz kadar karın keyfini çıkarabiliriz. Kar yağmasının bizi neşelendirdiği kadar üzdüğü kişilerde var. Sokak hayvanları, kuşlar kar yağdığı zaman üşüyorlar ve aç kalıyorlar.

Kar yağdığında çok fazla trafik kazası oluyor. Bunun nedeni sürücülerin dikkatsizlikleri ve uygun lastik kullanmadıklarındandır. Kar yağdığında çok fazla trafik olmasının nedeni budur.

Bir kış, kar yağdığında ablamla birlikte sitemizin bahçesinde kardan adam yapmaya çıkmıştık. İlk önce minicik bir kardan dağ yapmıştık. Kardan adam için götürdüğümüz siyah zeytinleri ben yedim. Zeytinlerin çekirdeklerini ablam kardan adamın gözlerini ve düğmelerini yapmak için kullanmıştı. O gün çok eğlenmiştik. Kardan adamın üşümemesi için ona Beşiktaşlı atkımı takmıştım.

Kar yağması bazılarını sevindirdiği gibi bazılarını da üzüyor.

(Visited 56 times, 1 visits today)