KISA ZAMAN YOLCULUĞU

Yıl 2060. Zaman makinesi bulunalı yaklaşık olarak 3 yıl 10 ay ve 8 gün oldu ve milyonlarca kişi istediği zaman birimine istediği zaman gidebiliyor. Ben de en yakın zamanda bir tane almayı planlıyordum ama  maaşım yükseldiği için daha erken alacağım.

İlk olarak internette gördüğüm üzere doğduğum zamana gidip küçüklüğümü göreceğim. Doğduğum hastaneye gidip doktora odayı sordum. Bir yabancı gibi giyinerek (geçmişteki) annemi tebrik ettim. Daha sonra ne yazık ki gitmemi istediler, çünkü tanınmıyordum.

Daha sonra aklıma daha da geçmişe gitmek geldi. Atatürk’ün hayatta olduğu zamana gitmeye karar verdim. Onu buldum ve ona binlerce kez ülkemize neler kazandırdığı için teşekkür ettim. Kendime sordum, “Atatürk günümüzde hayatta olsaydı ,ne olurdu?”.

Ve aklıma DAHA da geriye gitmek geldi. Zamanın başlangıcına gidecektim ki, zaman makinesinin yıl zamanını aşmışım. O yüzden sadece geleceğe gidebilirim. 3000 yılına gitmeye karar verdim. Zaman makinesinden çıktığımda “Vay be, teknoloji ne kadar da ilerlemiş.” Dedim. Daha sonra annemin sesini duydum…”Berkan! Hadi kalk yataktan! Okula geç kalAcaksın.” O anda rüya gördüğümü anladım. Her ne kadar bir rüya olsa da çok güzel bir rüyaydı. Peki, zaman makineniz olsaydı, siz nereye veya hangi zamana giderdiniz?

(Visited 4 times, 1 visits today)