Kitabın 110. Sayfasındaki Telefon Numarası

Yağmur kitap okumayı çok severmiş ayrıca çok meraklı ve zekiymiş. Yağmur en yakın arkadaşı İpek ile her şeyi birlikte yaparmış. İpek şarkı dinlemeyi çok severmiş. Birgün  Yağmur ve İpek kütüphaneye gitmiş orada Yağmur’un dikkatini bir kitap çekmiş ama kitaba uzanamadığı için İpek’ten yardım istemiş. İpek Yağmur’a istediği kitabı vermiş sonra İpek ve Yağmur kitabı okumaya başlamış, birkaç gün kütüphaneye gidip o kitabı okumuşlar  ama 116. sayfaya gelince karşılarına el yazısı ile yazılmış bir cep telefonu numarası çıkmış. Yağmur İpek’e  bakıp şöyle demiş;

-Sence kimin telefon numarası ?
İpek  kulaklıklarını çıkarıp;
-Bilmem bu telefon numarasını yazan kişi bizim okuldan biridir büyük bir ihtimalle çünkü okulun kütüphanesindeyiz, ayrıca kim telefon numarasını bir kitaba yazar ki ?


Yağmur İpek’e katılmış ama yine de kimin telefon numarası olduğunu merak ettiği için İpek’e telefon numarasını yazan kişinin kim olduğunu merak ettiğini ve onu telefondan aramak istediğini söylemiş. İpek en yakın arkadaşı olan Yağmur’u üzmek istemediği için telefonundaki müziği kapatıp numarayı aramış, telefonla o kişiyi aramışlar telefon açılınca İpek açan kişiye şöyle demiş;

-Siz kimsiniz ve telefon numaranızı neden kütüphanedeki bir kitabın 116. sayfasına yazdınız ?

Telefonu açan kişi adının Melis olduğunu ve kitapta telefon numarasının olmasının sebebinin bir arkadaşına telefon numarasını verirken numarayı kitaba yazması olduğunu söylemiş. Kızlar durumu anladıklarını söyleyip telefonu kapatmışlar.
Eve gelince anneleri nerede kaldıklarını sormuşlar. Yağmur ve İpek de olanları anlatmış ve anneleri de bu şekilde bilmedikleri numaraları aramamalarını söylemiş.

(Visited 32 times, 1 visits today)