Kitap Kurdu

Sevgili Edebiyat Köşesi Severleri,

Bu ayki dergide size kitap fuarından aldığım kitaplardan bahsetmek istiyorum:

Öncelikle Doğa Dostu Kardeşler serisinden başlamak istiyorum. Doğa Dostu Kardeşler’ in 9 kitabı vardır. Yazarı, Jean-Marie Defossez. Konusu, dünyamızda nesli tükenmekte olan hayvanlardan, küresel ısınmaya kadar bize bunları nasıl durdurabileceğimizi öğreten bir kitap.

Şimdi de klasiklerden bir kitap olan Beyaz Diş’ ten bahsedeceğim sizlere. Beyaz Diş’ in yazarı Jack London.          Konusu ise, hayatı mağarada başlayan, sonra acımasız insanlar arasında devam eden bir kurt köpeğinin öyküsü.  Aynı zamanda bize dostluğun önemini anlatıyor.

Bu sefer de okurken çok eğlendiğim bir kitap var. Bu kitabın adı Bitmeyen Gün. Yazarı Annie Dalton. Konusu da bir çocuğun cuma gününü sevdiği için okulda “keşke her gün cuma olsaydı” demesiyle her günün cuma olması.  Yine bir cuma günü ve okula yeni gelen bir arkadaşının ilk günü, bundan sonra olacaklara inanamayacaksınız.

Şimdi sırada arkadaşlığın önemini çok ama çok komik ve eğlenceli biçimde anlatan bir kitap serisi var. Adı Kurbağa ve Murbağa. Bu kitabın yazarı Arnold Lobel. Konusu da dostluğun önemi.

Ve son kitabımız bilimle ilgili. Kitabın adı Nikola Tesla Geleceği Değiştiren Adam. Yazarı Daniele  Aristarco. Konusu bir bilim adamının yaşadığı çağı daha ileri götürmek için çok çalışması.

Umarım bu kitapları siz de okur ve çok beğenirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)