KİTAP ÖNERİLERİ

MARTI

Kişinin motivasyonunu artıran; insanın, gerçekten istemesi halinde her şeyi başarabileceğini bir martı vasıtası ile anlatan bir eserdir.

Kitabın ana karakteri, bir martı olan Jonathan Livingston ya da kısaca Jon’dur. Diğer tüm martılar sadece karınlarını doyurmak için uğraş verirken Jonathan hayata çok farklı bakar. Her zaman daha fazlasını başarabileceğini bilir ve buna içten inanır. Başarısız olduğunda bile denemekten vazgeçmez ve sonunda akrobatik uçabilen tek martı olur.

Artık kendisi bambaşka birisidir. Daha yetenekli martılardan daha fazla şey öğrenir ve öğrendiklerini diğer martılarla paylaşır.

Martı Jon’un kararlılığı sizleri de hayran bırakacaktır.

 

MARTI KİTABI ÖZETİ - ÖZET - Wattpad D&R - Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası

 

Balonla Beş Hafta

Jules Verne’in Balonla Beş Hafta eserinde Doktor Ferguson’ın arkadaşları ile o zaman çok nadir bilinen balon ile Nil Nehrinin kaynaklarına doğru yapılan yolculuğunu anlatmaktadır. Doktor Ferguson ve arkadaşları ile macera dolu bir yolculuğa çıkacaksınız.

Çizgili Pijamalı Çocuk

Bruno oII. Dünya Savaşı sırasında büyümeye çalışan, ailesi ile Berlin’de, büyük bir evde yaşayan bir çocuktur. Brun’nun babası bir Nazi subayıdır ve bir gün Führer tarafından terfi ettirilerek karargâh komutanı olur; ardından ailecek Auschwitz’e taşınırlar. Bruno bu yerde kendini çok yalnız hisseder. Etrafta kendilerininkinden başka bir ev ya da çocuk yoktur.

Bruno bir gün tel örgülerin diğer tarafında Shmuel adında kendisiyle aynı yaşta bir çocukla karşılaşır. Shmuel de Bruno gibi yalnızdır, yanında sadece babası vardır, annesi ve kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştır.

Bruno ve Shmuel her gün tel örgünün biri bir tarafında, öbürü diğer tarafında buluşmaya başlarlar. Kısa sürede çok iyi iki arkadaş olurlar. Bir gün Shmuel babasını kaybeder,  Bruno da arkadaşına babasını bulmada yardım etmek için tel örgünün diğer tarafına geçer.

 

Ahmet Şerif İzgören - Kara Oklar Çetesi 1 - Büyük Macera - n11.com                                    Çizgili Pijamalı Çocuk (John Boyne) Kitabının Özeti, Konusu ...

KARA OKLAR ÇETESİ

Büyük Macera

1928 Türkiye’si, savaştan yeni çıkmış bir ülke. Yıllardır okunmayı bekleyen gizemli mektuplar, çözülmesi gereken şifreler, katedilen yollar, tablodaki sır, adadaki manastır, gizli ajanlar ve yerine getirilmesi gereken esrarengiz bir görev…

Erim, yakın arkadaşı Zafer, Nisan ve ikiz kız kardeşleri Sanem, Simin… Kara Oklar Çetesi’yle heyecan ve tehlike dolu, soluk soluğa kalacağınız, hiç aklınıza gelmeyecek durumlarla karşılaşacağınız macera dolu bir yolculuğa çıkacaksınız.

 

 

 

 

 

(Visited 239 times, 1 visits today)