Kitap Ormanı

Bir gün evde kahvaltı yapıyordum. Birden kapının altından bir mektup geldi. Mektubu alıp okudum. Mektubu bir yavru kedi yazmıştı. Adı Meraklı’ydı. Mektupta bana kitap ormanına gelip gelemeyeceğimi soruyordu. ”Geleceksen saat 9:00 ‘da kitap ormanına gel”  yazıyordu. Ailemden izin aldım ve yanımda yiyecekler, sular, çadır, tulum, bitki  yararları ve zararları ve kitap ormanı hakkında bir kaç kitap almıştım .

Meraklı ile saat 09.00’da buluştuk ve hemen yola koyulduk. Meraklı ormanda çok dikkatli olmalıyız derken sarmaşıklar bizleri ayağımızdan yakaladılar. Kurtlar etrafımızı sardılar. Tam Meraklının sarmaşığı kopacaktı ki Meraklının patisinden yakaladım. Birlikte ağaca tırmandık ve daldan dala geçerek  başka ağaçlara zıpladık.

.Sonunda kitap ormanının kapısına ulaştık. Kapıyı açtığımda gördüklerime inanamadım, orada inanılmaz bir şey vardı. Ağaçlarda kitapların sayfaları vardı ve ağaç olgunlaşınca sayfalar birleşiyor ve kitaplar oluşuyordu .Orada yaşadıklarımı anlatmak için kitap yazmaya başladım ve bunu da şimdi yazdım. Ama unutmayın bunların hepsi gerçek.

(Visited 8 times, 1 visits today)