KİTAP SEVGİSİ

Mümkün olsaydı her karış toprağa buğday eker gibi kitap ekerdim. Bu cümle çok güzel ve çok anlamlı. Kitap, bilgiye ulaşmamızı sağlayan en kısa ve en yararlı yoldur. Kitaplar bizim en iyi dostumuzdur. Yeni yeni bilgileri kitaplardan öğreniriz. Yalnızken en iyi arkadaşımız onlardır. Kitaplar olmasaydı yeni bilgiler öğrenemezdik.
Kitap okumanın bir çok faydası vardır. Örneğin beynimizi, zekamızı geliştirir. Hafızamızı güçlendirir. Empati kurmamızı, bir sorunun birden fazla çözümünü bulmamızı sağlar. Kitaplar hayal gücümüzü geliştirir. Bazen eğlendirir, bazen hüzünlendirir bazen meraklandırır bazen ise sevindirir. Kitaplar bizi düşler ülkesinde masallar diyarına, bazen tarihin içinde önemli bir olaya sürükler, okurken o anları yaşamamızı sağlar. Kitap okurken kendimizi kitabın içindeki karakter olarak buluveririz.
Öğrenmemizi sağlayan en önemli şey okumaktır. Bu yüzden kitap okumayı zorla değil severek yapmalıyız. Hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Kitap okuma alışkanlığı kazanmalı ve kazandırmalıyız. Fırsat bulduğumuz her anı kitap okuyarak değerlendirmeliyiz. Su gibi yemek gibi kitap okumayı da bir ihtiyaç haline getirmeliyiz. Herkes kitap okumalı ne kadar çok kitap okursak kendimizi o kadar çok geliştiririz. Kitaplar bizim en iyi ve en yakın arkadaşlarımızdır.

(Visited 226 times, 1 visits today)