KİTAPTAKİ NOT

Aylardır aradığım kitabı sonunda Taksim’in arka sokaklarındaki bir sahafta buldum. Kitabı hemen aldım ve aynı gün büyük bir heyecanla okumaya başladım. 23. sayfaya geldiğimde kitabın arasında el yazısıyla yazılmış bir not buldum. Bu notta “İlk gün 23 sayfa kitap okudum ve bu kitabı bugünlük bıraktım” yazıyordu. Herhalde birisi kitabı okurken yazdığı notu unutmuştur, diye düşündüm. Anneme söylediğimde annem, “Bu notu sahaftaki görevlilere ver” dedi. Ben de annemin dediğini yaptım ve evden çıkıp sahafa giderek notu oradaki görevlilere verdim.

Daha sonra eve döndüm ve kitabı okumaya devam ettim. 46. sayfada yine bir not buldum, bu notta “Not: Fen’ den proje ödevini yapmayı unutma!” yazıyordu. Kitabı okumaya büyük bir heyecanla devam ettim. 92. sayfada bir not daha buldum, bu notta ise “MİCHAEL JORDAN 23” yazıyordu. Kitabı hızla okuyarak hemen bitirdim. Daha sonra bütün notları sahaftaki görevlilere teslim ettim.

23 GÜN SONRA…

Bana gelen bir postada: “Bu notlar çok önemliydi bana teslim ettiğin için çok teşekkürler” yazıyordu. Birisini mutlu etmiş olduğum için ben de çok mutlu oldum.

(Visited 102 times, 1 visits today)