Kıymet bilmek

Kıymet Bilmek
Sahip olamadığımız ya da elimizde az bulunan herşey bizim için çok değerliyken, sahip olup miktarı da çoğaldığında maalesef eski değerini kaybediyor.
Geçenlerde aklıma yakın zamanda yaşadığım birşey geldi. Geçen seneden bu yana anne ve babamdan laptop istiyordum. Onlar da tabletin var herşeyi orada yapabiliyorsun diyorlardı. En sonunda ısrarlarıma dayanamayıp ikinci sınıf sonunda karne hediyesi olarak bir dizüstü bilgisayar aldılar. O bilgisayar alınmadan önce yani ben ona sahip olmadan önce gece gündüz keşke bir bilgisayarım olsa diye hayaller kuruyordum. Oysa ki sahip olduktan sonra benim için sıradanlaştı. Çok da önemli değilmiş diye düşündüm.
Amcamın eşi köyde öğretmenlik yapıyor. Bilirsiniz ki oradaki öğrencilerin imkanları çok kısıtlı. Yaz tatillerinde bize geldiğinde ona kullanmadığım ve bende çok olan oyuncaklarımı ve okuduğum kitaplarımı gönderiyorum. Yengemde bana onların ne kadar çok mutlu olduklarını anlatıyor. Benim için fazla olduğu için çok da önemli olmayan eşyalarım köydeki o öğrencilerin nasıl da mutlu ediyormuş meğer.
Yazdıklarımdan da anlaşılacağı gibi bişeylerin kıymeti o şeyin yokluğunun çokluğu ile artar.Ne azsa o kıymetlidir, ne azsa onu arar insan.

(Visited 36 times, 1 visits today)