Kıymet

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Biliyorum ki burada bazı insanlar çok zengin, bazıları da o kadar zengin değiller. Ama zenginler paralarını boşa harcıyor.Eğer zenginler paralarını paylaşsaydı belki de fakirlik ortadan kalkardı.

Bir de sağlık konusu var; insanlar sağlıklı olduklarını ve bu yüzden şanslı olduklarını ancak hastalanınca anlayabiliyorlar. Oysa paramız varken ve sağlıklıyken o kadar da mutlu olmuyoruz.

Bunun sebebi elimizdekilerin sebebini bilmemek olabilir. Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Sağlığınızın, ailenizin, dostlarınızın, güneşli günlerin, gezilen yerlerin, tatillerin, denizin, oyuncaklarınızın kıymetini bilmezseniz asla mutlu olamayacaksınız.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Kıymet bilmek için illa ki onları kaybetmek gerekmez bunu bekleyerek mutsuz günler geçirmek yanlış olur.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Onlara sahip olamayan insanları düşünüp de başarabilirsiniz. Mutlu olmak için bu çok önemli. Sahip olduklarınızın kıymetini bilin ve mutlu olun. Yoksa çok geç olabilir.

(Visited 57 times, 1 visits today)