Kıymetini Bilin

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Elinizde olan şeyler uçup gittikten sonra onları geri alamazsınız çünkü. Her anınızı iyi değerlendirin ve mutlu olun, kalp kırmayın. Birine sinirlendiniz mi “Bir şey olmaz.” diyip geçin, onu üzmeyin. Şu hayatta kimseye bir dakika sonra ne olacağını bilemeyiz bunu unutmayın.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Kendinizin farkında olun ve özellikle ona iyi bakın. Emin olHayat kısa,kıymet bilmek gerek – Her şeyden biraz var…un ki şu hayattaki hiçbir şey sizin o gözünüzdeki yaşa, ruhunuzdaki acıya değmez. İnsan olarak çok basit şeylere ağlayabilirsiniz bu normal; ama şunu unutmayın ki bu dünyada daha nice ve büyük dertler var ki insanlar seneler içinde zar zor içinden kalkabiliyorlar.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Özellikleriniz ile mutlu olun ve onları sevin. Belki renkli gözlü değilsin, belki güzel bir burnun yok, belki yamuk dişlerin var. Bundan kime ne? Sen görebiliyorsun, sağlıklı bir şekilde nefes alıyorsun ve ağzında dişlerin var. Hadi bir de bu yönden bak!

Sahip olduklarının kıymetini bil! Kendine güven ve sahip çık. Kimsenin seni üzmesine izin verme. Bazen kötü olmak hep zarar görmekten çok daha iyidir…

(Visited 34 times, 1 visits today)